zaczep do maszyn

Jak działa automatyczny zaczep do maszyn rolniczych?

Coraz większa automatyzacja różnych dziedzin naszego życia niewątpliwie wpływa na szybsze i prostsze osiąganie założonych celów. Przykładem może być rolnictwo, gdzie w okresie żniw zdarzało się dużo wypadków. Nowoczesne rozwiązania sprawiają, że zbieranie plonów jest coraz bezpieczniejsze. Przyczyniają się do tego również automatyczne zaczepy do maszyn rolniczych. Warto wiedzieć jak one działają.

Funkcjonalność i bezpieczeństwo automatycznego zaczepu do maszyn rolniczych

Zaczepy transportowe, bez względu na ich rodzaj służą do bezpiecznego i stabilnego połączenia ciągnika rolniczego z przyczepą lub inną maszyną. Tak jest, chociażby w przypadku automatycznego zaczepu do maszyn rolniczych. Z jednej strony nie jest potrzebna pomoc drugiej osoby, ale z drugiej strony nadal samemu trzeba dobrze podłączyć wszystkie przewody hydrauliczne, pneumatyczne oraz elektryczne. Działanie automatycznego zaczepu pneumatycznego, w którym montowany jest mechanizm zatrzaskowy, polega na tym, że ucho przyczepy poprzez wywierany nacisk na tzw. języczek sprawia, że uruchamia się wspomniany mechanizm i przyczepa, bądź inna maszyna samoczynnie łączy się z ciągnikiem. Rozłączeniem maszyn można kierować za pomocą linki sterującej bez wysiadania z ciągnika. To, że zaczep transportowy w jakimś stopniu może być sterowany bez wychodzenia z kabiny, zdecydowanie ułatwia i przyspiesza pracę rolnika.

Na co zwrócić uwagę wybierając automatyczny zaczep do maszyn rolniczych?

Chcąc wybrać dobrej jakości automatyczny zaczep, warto zapoznać się z ofertą oficjalnego dystrubutora Scharmueller SP. Wśród różnorodnej oferty zaczepów do maszyn rolniczych służących do agregacji, czyli łączenia maszyn każdy znajdzie coś odpowiedniego. Warto pamiętać o tym, że dobra jakość związana jest zazwyczaj z wyższą ceną i nie warto na tym oszczędzać. Lepsza jakość to również większe bezpieczeństwo oraz komfort pracy. Tym bardziej, że maszyny rolnicze to zazwyczaj duże i ciężkie urządzenia przeznaczone do wymagających zadań. Trzeba też zwrócić uwagę na to, czy kupowane części posiadają odpowiednie homologacje wymagane przez przepisy. Zaczepy transportowe są tak skonstruowane, żeby ograniczać szarpnięcia w wyniku ciągnięcia przyczepy lub maszyny przez ciągnik. Dlatego stosuje się właściwie dobrany sprzęg.

Polecane w serwisie

Popularne artykuły