implanty piersi

Jaką wkładkę zastosować, by osiągnąć efekt naturalnego biustu?

Operacje wszczepienia implantów piersiowych od lat cieszą się dużą popularnością wśród kobiet, które dbają o swój wygląd i samopoczucie. Nie jest prawdą, że świadczą one wyłącznie o kobieciej próżności. Ich posiadanie podyktowane może być różnymi względami, od zdrowotnych, po kwestie związane z kobiecą urodą. Jeżeli chcemy tym zabiegiem osiągnąć efekt naturalnego biustu, musimy wiedzieć, jaki rodzaj implantu wybrać. Czytaj dalej, aby dowiedzieć się więcej.

Czym są implanty piersi?

Implanty piersi to rodzaj silikonowej torebki wszczepianej pod skórę, która może mieć dwa rodzaje wypełnienia: żel silikonowy lub sól fizjologiczną. Na rynku można spotkać implanty różnych marek, które oferują nie tylko nieco odmienne wypełnienie wkładek, lecz także inny kształt. W przypadku implantów ważne jest, aby zapewniały one bezpieczeństwo użytkowania, zabezpieczając przed wydostawaniem się wypełnienia wkładki do ciała pacjentki. Tego typu kryteria spełniają przykładowo implanty marki Arion oferowane przez klinikę chirurgii plastycznej we Wrocławiu, w przypadku których żel silikonowy umieszczony jest w sześciowarstwowej powłoce o strukturze koperty, która uniemożliwia wydostawanie się żelu na zewnątrz. Co więcej, wkładki takie przez wiele lat zachowują swój pierwotny kształt, a żel silikonowy zapewnia miękkość i gładkość. Oprócz rodzaju wypełnienia liczy się jednak jeszcze kształt wkładki, który będzie decydował o kształcie biustu, dlatego przed zabiegiem należy wziąć pod uwagę również i tę kwestię.

Wkładka okrągła czy anatomiczna?

Jeżeli chodzi o kształt wkładek stosowanych w implantach piersi,  to wyróżniamy tutaj dwa ich rodzaje: wkładkę okrągłą i anatomiczną. Ta pierwsza wyglądem nieco przypomina piłkę, przez co biust wygląda sztucznie i nazbyt idealnie. Dlatego większość kobiet planując zabieg wszczepienia implantów decyduje się na naturalny kształt biustu, który swoim wyglądem przypomina łzę. W takim wypadku odwzorowany jest naturalny kształt gruczołu piersiowego i łagodna linia opadania piersi. Tego rodzaju implanty anatomiczne są szczególnie polecane w przypadku kobiet, których piersi utraciły jędrność, gdyż w takim wypadku sprawdzą się one lepiej niż wkładki okrągłe. Są one także wskazane w przypadku wszystkich pań, które pragną, by ich biust wyglądał naturalnie. Tego rodzaju naturalny efekt można osiągnąć, dzięki wspomnianym powyżej implantom marki Arion, które wyglądają i zachowują się tak samo, jak kobiece piersi.

Polecane w serwisie

Popularne artykuły