karta sim

Karta sim do telefonu dla dziecka

Nieustannie narzekamy, że dzieci nadużywają telefonów komórkowych, jednocześnie irytujemy się, kiedy dziecko nie odbiera telefonu, bo wyładowała mu się bateria albo skończyła gotówka na karcie pre-paid. Telefon traktujemy więc jak smycz, albo jak czip lokalizujący dziecko, kiedy tylko jest poza zasięgiem naszej władzy rodzicielskiej. Warto pomyśleć inaczej: telefon dla dziecka z dobrze dobraną do jego i naszych potrzeb kartą SIM zagwarantuje obu stronom spokój. To mit, że kupowanie dziecku telefonu abonamentowego narazi nas na zbyt wysokie koszty eksploatacji. Rozmowę o zasadach obowiązujących przy używaniu smartfona najlepiej rozpocząć, kiedy przychodzi pora na wymianę modelu. Wtedy też możemy zorientować się w rodzajach kart sim i zdecydować, na korzystaniu z których usług i funkcji telefonu dziecku zależy najbardziej i dostosować do jego potrzeb model telefonu.

sim karta

Nadążyć za dzieckiem i technologią

Izolowanie młodego człowieka od nowych technologii nie ma sensu. Skuteczniejszym rozwiązaniem jest nadążanie za ich rozwojem i wspólne zastanawianie się nad tym, jakie żywotne potrzeby zaspokaja smartfon z dostępem do internetu. Karta SIM do telefonu to nie tylko…karta przetargowa w rękach rodziców – to także możliwość świadomego wybrania takiego pakietu usług, które będą do przyjęcia i dla kupującego telefon rodzica, i dla dziecka. Nie oszukujmy się – nam rodzicom zależy na kontroli, dzieciom zależy na samodzielności, swobodnym surfowaniu w sieci oraz nieograniczonym dostępie do mediów społecznościowych.

Pozwól dziecku wybierać

Karta SIM do telefonu dla dziecka powinna być więc efektem konsensusu. To daje gwarancję, że dziecko nie narazi nas na dodatkowe koszty, ne będzie robiło na złość i będzie dbało o telefon.

karta sim

Większość dostępnych obecnie kart SIM to karty mini-SIM, z których wyłamać można karty mikro-SIM, co oznacza, że z łatwością dopasujesz kartę i do starszego modelu telefonu, i do najnowocześniejszego smartfona. Możesz też kupić kartę Nano-SIM przeznaczoną m. in. do iPhone 5. Wszystko zależy od twojej zasobności i umowy z dzieckiem. O wszystkich rodzajach kart SIM przeczytasz tutaj.

Polecane w serwisie

Popularne artykuły