budowa

Kiedy stosuje się śrutowanie betonu?

Prace z betonem mogą wyglądać różnorodnie. Dużo będzie zależało od tego, jakiego rodzaju jest to inwestycja i jakie potrzeby ma inwestor. Bardzo dobrym rozwiązaniem może być technika określana jako śrutowanie betonu. Polega ona na usuwaniu albo odsłanianiu warstwy powierzchniowej z wykorzystaniem strumienia śrutu metalowego. Ma to na celu poprawę wyglądu lub przygotowanie powierzchni do dalszych prac.

Czym charakteryzuje się śrutowanie betonu?

Przede wszystkim zawsze inwestor musi się w pierwszej kolejności zastanowić nad tym, czy rzeczywiście takie działania będą mu potrzebne. Jeżeli jednak stwierdzamy, że wygląd betonu nam nie odpowiada albo chcemy powierzchnię przygotować do dalszych prac, to wtedy śrutowanie betonu będzie rozwiązaniem optymalnym. Zapewnione jest także wówczas przywrócenie właściwości antypoślizgowych.

Jest to więc idealne rozwiązanie, jeżeli chcemy na przykład przygotować powierzchnię, ponieważ zamierzamy nakładać nową warstwę betonu albo farbę, czy też powłoki ochronne. Poprzez śrutowanie usuwa się luźne cząstki i zanieczyszczenia, a także stare powłoki. Te działania gwarantują lepszą przyczepność dla nowych materiałów.

Usuwanie uszkodzonych warstw betonu

Tego rodzaju techniki gwarantują bardzo skuteczne usuwanie wadliwych warstw powierzchniowych betonu albo tych, które zostały uszkodzone. Jeżeli na przykład zależy nam na lepszym wyglądzie takiego materiału, a cięcie betonu się nie sprawdziło, to wtedy zadziałać może śrutowanie. Poza tym bardzo ważne będzie także odtwarzanie właściwości antypoślizgowych. To jest szczególnie ważne wszędzie tam, gdzie z takiej powierzchni korzystają na przykład pracownicy. Chodzić więc może o chodniki albo podłogi przemysłowe, czy też schody i place manewrowe. One będą wymagać odpowiedniej przyczepności.

Poza tym przez wielu inwestorów jest ta technologia uznawana za idealną, jeżeli chcemy poprawić estetykę powierzchni betonowej. Dzięki temu można zapewnić sobie unikalny wygląd. Osiągnięte mogą być różne efekty takie jak odsłonięcie kruszywa albo uzyskanie wzoru, czy też tekstury.

Polecane w serwisie

Popularne artykuły