Kiedy warto zastosować zgrzewane siatki druciane?

Siatki z drutu mają obecnie bardzo szerokie zastosowanie. Wśród nich znajdują się nie tylko siatki plecione czy tkane, lecz też siatki powstające podczas procesu ich zgrzewania. Jakie właściwości i zastosowanie mają siatki zgrzewane?

Czym cechują się siatki zgrzewane?

Siatkami zgrzewanymi nazywa się rodzaj siatek drucianych, które powstają z drutu układanego poziomo i pionowo, a następnie zgrzewanego ze sobą. Są one oferowane w formie arkuszy albo rolek w zależności od ich typu.

Zgrzewane siatki druciane charakteryzują się bardzo dużą trwałością i wytrzymałością, a także odpornością na czynniki zewnętrzne. Właśnie dlatego mogą one posłużyć na długi czas.

Do wykonania siatek zgrzewanych stosowane są różne rodzaje drutów. Najczęściej są to druty ocynkowane oraz druty stalowe – czarne. Dodatkowo stosowane są druty powlekane PCV oraz druty lakierowane.

Producenci oferują zgrzewane siatki w różnych rozmiarach i wielkościach oczek. Można też dobrać je do konkretnego zastosowania pod względem grubości drutu, a tym samym sztywności całej konstrukcji.

Zastosowanie siatek zgrzewanych

Siatki zgrzewane to wyroby o bardzo szerokim zastosowaniu. Kiedy używane są one najczęściej?

1. Ogrodzenia z siatek zgrzewanych

Do wykonania nowoczesnych ogrodzeń bardzo często używane są siatki zgrzewane. Dzięki nim można wykonać zarówno ogrodzenia przęsłowe z siatki arkuszach, jak i ogrodzenia rozciągane, gdy kupi się siatkę w rolkach.

Ogrodzenia z siatek zgrzewanych mogą również sprawdzić się wokół domów jednorodzinnych. Bardzo popularne są wtedy dekoracyjne zgrzewane siatki – https://sitodrut.com.pl/siatki-zgrzewane/ z przetłoczeniami, które wykańczane są w kolorach szarym, czarnym i dzięki temu mają atrakcyjny wygląd.

2. Pojemniki z siatek zgrzewanych

Kolejnym zastosowaniem siatek zgrzewnych są pojemniki. Można wykonać z nich różnego rodzaju pojemniki stacjonarne – przegrody oraz pojemniki ruchome, na przykład kosze na kołach, które przeznaczone są do przechowywania różnych przedmiotów.

Sztywne arkusze z siatki zgrzewanej pozwalają na łatwe i szybkie wykonanie gotowych koszów o szerokim zastosowaniu.

3. Osłony z siatek zgrzewanych

Siatka zgrzewana może również dobrze sprawdzić się jako osłona. Zabezpiecza ona wtedy różne maszyny czy pomieszczenia przed dostępem przez niepowołane osoby, a jednocześnie dzięki ażurowej budowie umożliwia swobodną wymianę powietrza.

Osłony wykonane z siatek zgrzewanych są bardzo odporne na czynniki zewnętrzne i mogą służyć przez długi czas.

Z dostępnymi wariantami siatek zgrzewanych można bliżej zapoznać się na stronach internetowych ich producentów.

Dodaj komentarz