kominek

Kominek powietrzny – gdy chcesz ogrzać cały dom

Chłodniejsze wieczory i noce zachęcają do… wyczyszczenia kominka. Upalne lato na jakiś czas pozwoliło nam zapomnieć o dogrzewaniu mieszkania. Jeśli mieliśmy do czynienia z ogniem, to raczej podczas ognisk i spotkań przy grillu. Niedługo więc przeprosimy się z naszym salonowym kominkiem albo… podejmiemy decyzję o jego zamontowaniu. Kto jest aktualnie na etapie budowy domu, powinien stanowczo rozważyć instalację kominka, najlepiej modelu z dystrybucją gorącego powietrza (DGP), czyli rozprowadzeniem ciepła systemem kanałów – mówimy o nim potocznie kominek powietrzny. Dlaczego akurat taki typ kominka? Bo to idealne rozwiązanie jeśli planujemy aby kominek ogrzewał kilka pomieszczeń (albo cały dom  – tak to możliwe, choć przepisy budowlane zabraniają traktowania kominka jako jedynego źródła ciepła w domu!).

kominek powietrzny

Uroda domowego kominka to jedno, a jego techniczna jakość – drugie. Nigdy nie należy rezygnować z tej ostatniej na rzecz pierwszej. Dobra instalacja kominowa zapewni nie tylko komfort ale i bezpieczeństwo  oraz ekonomiczność użytkowania.

Na co zwracamy uwagę?

– Nasady kominowe: ich podstawową funkcją jest zapewnienie odpowiedniego ciągu kominowego, co jest najistotniejszym elementem odpowiadającym za prawidłowe funkcjonowanie komina.

– Wentylator wyciągowy spalin: to on wytwarza sztuczny regulowany ciąg w kominie powodując powstanie podciśnienia, dzięki czemu nie wydostają się z komory paleniskowej żadne gazy, dymy ani pyły.

Kominek w domu to uroda pomieszczenia, wygoda użytkowania i komfort termiczny.

wentylator wyciągowy kominek

Nadążając za nowymi technologiami w branży, powinniśmy zawsze zadać sobie trud doinformowania się na temat nowoczesnych kominków. Rozwiązań technicznych jest tak wiele, że z pewnością znajdziemy taki kominek, który nie tylko będzie spełnieniem naszych marzeń o pięknym domu, ale także zminimalizuje konieczność nieustannego konserwowania i naprawiania. Czas klasycznych kominków opalanych wyłącznie drewnem i skupiających rodzinę albo gości w jednym – jedynym ciepłym – pomieszczeniu nie minie ale pojawiają się nowe rozwiązania, jak kominki powietrzne, z płaszczem wodnym, biokominki, które warto brać pod uwagę, jeśli planujemy budować dom inteligentny, przyjazny dla mieszkańców i dla środowiska naturalnego. I dla… kieszeni.

 

 

 

Polecane w serwisie

Popularne artykuły