pranie kanapy

Konserwacja tapicerki meblowej

Po zimie na pewno czeka nas odświeżanie mebli tapicerowanych i skórzanych. Ile się przez te długie tygodnie niemal nieustannego siedzenia w domu narobiło na nich plam, trudno wprost uwierzyć. Kanapa wygląda jakby miała sto lat, a nie kilka, krzesła straciły fason, a meble skórzane dodatkowo są zmacerowane i lepkie. Oczywiście możemy sobie radzić domowymi sposobami i zapewne tak też robiliśmy do tej pory. Jedak domowych sposobów nie można nadużywać. Wielokrotna interwencja może doprowadzić do odbarwień i powstania zacieków na tkaninach oraz do pęknięć w przypadku skór.

Jeśli mimo doraźnej skuteczności domowych sposobów nie jesteśmy zadowoleni ze stanu naszych kanap, foteli i krzeseł, warto wezwać fachowy serwis piorący. Pranie ekstrakcyjne, gorącą pianą labo potraktowanie mebli skórzanych stosownymi środkami czyszczącymi oraz impregnującymi to jedyna droga do uzyskaniach ich zadowalającego stanu.

https://www.facebook.com/SuperViral.TV/videos/1602911003080196/

 

Im dłużej zwlekamy z praniem, tym trudniejsze do usunięcia są plamy. A przecież odpoczywanie na brudnej kanapie to żadna przyjemność. Obok plam generowanych przez dzieci (soczki, czekolada, pisaki, plastelina…) oraz zwierzaki (plus sierść), długo nieprane meble tapicerowane mają też przykry zapach. Używając na co dzień sody oczyszczonej, octu, wody utlenionej jesteśmy w stanie część zabrudzeń i przykrych zapachów wyeliminować, ale też nie zdajemy sobie sprawy, że szorując tapicerkę, wcieramy brud jeszcze głębiej. Tymczasem pranie ekstrakcyjne to metoda pozwalająca ten brud wybić i wyssać z kanapy.

Są meble, których tapicerka naprawdę nie wchłania plam. O, proszę:

Ale my rozmawiamy o tych drugich – tych, które już swoje swoje wchłonęły i teraz tylko fachowe pranie im pomoże. Na pewno tańsze jest czyszczenie kanapy niż wymiana tapicerki.

W przypadku mebli skórzanych pamiętajmy też, że wszystkie pęknięcia i maceracje do czasu można „wyleczyć”. Potem zostaje już tylko ich ukrycie. A przecież nie po to kupowaliśmy meble ze skóry, żeby je teraz maskować kapami czy kocami – to zawsze jest ostateczna ostateczność. Ruszając z wiosennymi porządkami, ruszcie też z posad bryłę… kanapy.

Polecane w serwisie

Popularne artykuły