korepetycje franczyza

Korepetycje z matematyki – co warto wiedzieć?

Polski system szkolny jest coraz bardziej – jak mówią młodzi – odklejony od rzeczywistości. Można odnieść wrażenie, że z roku na rok cofamy się w czasie. Rozwój nowoczesnych technologii przyspiesza, a szkoła zwalnia. Rynek pracy sobie, a szkoła sobie. Dziejąca się na naszych oczach deforma oświaty jeszcze bardziej pogłębia kryzys szkolnictwa i działa destrukcyjnie na dzieci.

Można by tu śmignąć doktorat na temat tego, jak archaiczne metody nauczania w połączeniu z pruskim drylem (w niektórych przepełnionych świetlicach panie opiekunki organizują zawody pod hasłem „Mistrz ciszy”…) oraz paskudną indoktrynacją sieją spustoszenie w głowach młodych ludzi. Na szczęście, zostawieni przez decydentów, nauczycieli i często rodziców, radzą oni sobie w tym bałaganie całkiem nie najgorzej. Nie zmienia to faktu, że w związku z przeładowaną i chaotyczną Podstawą Programową coraz więej dzieci potrzebuje korepetycji. Zwłaszcza te, które w ramach tegorocznej rekrutacji do szkół średnich określa się mianem podwójnego rocznika.

korepetcyje co zamiast

Korepetycje korepetycjom nierówne

Tradycyjnie najbardziej poszukiwane są korepetycje z matematyki. I bywa tak, że po prostu nie udaje się znaleźć dobrego korepetytora. Na rynku czają się już tylko ci o nieszczególnych kompetencjach pedagogicznych – ci, którzy korzystają z tych samych metod, co kiepscy nauczyciele w szkołach masowych.

Czy jest wyjście z tej sytuacji? Oczywiście. Szkoła MathRiders to nic innego jak system franczyzowy, czyli sieć powiązanych ze sobą palcówek, które pracują w oparciu o innowacyjny program Helen Doron. Nie ma takiego dziecka, które po korepetycjach w MathRiders mówiłoby, że matematyka jest głupia i trudna. To wszystko kwestia podejścia do młodych ludzi, dobrania adekwatnej do ich potrzeb metody dydaktycznej oraz priorytetów. Korepetycje z matematyki w MathRiders to połączenie przyjemnego z pożytecznym i okazja na odczarowanie matematyki uczonej w polskich szkołach w sposób daleko odbiegający od nowoczesnych standardów.

franczyza korepetycje

Choć matematyka spędza sen z powiek wielu uczniów i rodziców, warto podjąć trud znalezienie w swoim mieście Centrum MathRiders i odczarowania królowej nauk raz na zawsze.

Polecane w serwisie

Popularne artykuły