kot

Kot: fakty i mity

Wielbiciele kotów są w stanie zrobić dla swoich pupili wszystko. Nie da się ukryć, że to złudzenie, iż ludzie mają koty – to koty mają ludzi. Zwłaszcza te niewychodzące kanapowce, dla których naturalnym środowiskiem życia są koce, fotele i szafy ubraniowe. Domowe koty potrafią sobie owinąć ludzkiego współlokatora wokół palca, co dla obu stron bywa bardzo przyjemnym doświadczeniem. Bo jak się ma kota na punkcie kota, to człowiek zrobi dla niego wszystko.

Ale to nieprawda, że koty nie przywiązują się do ludzi i że traktują ich jak swoich poddanych. Koty po prostu inaczej wyrażają swoje przywiązanie. Psy nie wytyczają granic – kochają bezwarunkowo. Koty też kochają miłością bezbrzeżną, ale od czasu, do czasu potrzebują samotności i egzekwują ją z całą surowością. Wyprzytulane i wygłaskane, lubią zaszyć się w jakimś niedostępnym miejscu i dać od siebie odpocząć. A potem, nagle, odpoczęte i wyspane wkraczają do akcji…

 

https://www.facebook.com/catsmakemehappytv/videos/715391072191694/?t=0

Prawdą jest, że koty najlepiej czują się w towarzystwie innych zwierzaków swojego gatunku, co oznacza, że jeśli decydujemy się na adopcję, lepiej od razu wziąć dwa futrzaki. Nie oznacza to jednak, że jeśli zechcemy kotu-jedynakowi dokooptować nagle towarzystwo, przyjmie tę propozycję z entuzjazmem. Niektóre koty nie będą w stanie zaprzyjaźnić się z nowym domownikiem, inne zaś dadzą mu niezły wyćwik, zanim zaakceptują po całości. Jeśli się zaprzyjaźnią, możemy liczyć na gejzery czułości oraz dzikie harce po nocy.

https://www.facebook.com/okunide/videos/631725880579066/?t=6

 

Koty kochają pieszczoty i potrafią być bardzo natarczywe, jeśli nie jesteśmy wystarczająco zaangażowani w głaskanie. Dlatego wciąż wymyśla się rozmaite gadżety, dzięki którym mogą się same podrapać czy pogłaskać. Takie self-groomery dają zwierzakom mnóstwo frajdy. Filmiki z kotami zabawiającymi się self-groomerami podbijają Internet. Nic dziwnego – zwierzaki potrafią wyczyniać z nimi cuda.

https://www.facebook.com/hodoaacalm72/videos/351109139054843/?t=3

Wielbiciele kotów na pewno dopisaliby do listy kocich mitów i faktów znacznie więcej punktów. Co z tego, że pręgowane skórkowańce są ekscentryczne i często zachowują się niezrozumiale – i tak koty rządzą!

Polecane w serwisie

Popularne artykuły