Krople nawilżające do oczu

Komu latem potrzebne są krople nawilżające do oczu?

  1. Osobom mającym wrażliwe oczy. Nie chronią ich przed słonecznym blaskiem nawet dobrze dobrane okulary przeciwsłoneczne. Latem śluzówka oka wysycha, piecze, łzawi. Krople nawilżające do oczu redukują dyskomfort do minimum.

krople do oczu nawilżające

  1. Osobom noszącym soczewki kontaktowe. One także narażone są na tzw. zespół suchego oka, który doskwiera zawsze, kiedy mamy do czynienia z klimatyzacją, długotrwałą pracą przy komputerze, wysokim nasłonecznieniem. Dobre krople aplikować można na gałkę oczną także wtedy, kiedy mamy na sobie soczewki, a ulga jest natychmiastowa.
  2. Osobom pracującym przy komputerze albo w przy sztucznym świetle; także w pomieszczeniach słabo wentylowanych, zapylonych, zakurzonych. Nawilżające krople do oczu pomagają wytrwać na posterunku nawet wtedy, kiedy do końca dniówki daleko.

 

O czym pamiętać wybierając nawilżające krople do oczu?

  1. Wybieraj krople pakowane w najmniejsze możliwe buteleczki albo jednorazowe aplikatory zwane minimsami. Krople nawilżające do oczu prędko się przedatowują i jeśli nie zużyjesz ich w całości, czeka cię kolejny zakup.
  2. Zawsze zwracaj uwagę na sposób przechowywania kropli – jeśli muszą stać w lodówce, nie bagatelizuj sprawy. Źle przechowywane nie tylko tracą swoje właściwości, ale mogą też wywołać podrażnienie oka.
  3. Zwróć uwagę, czy krople, które planujesz kupić zawierają kwas hialuronowy w postaci soli sodowej i prowitaminę B5, których połączone działanie zapewnia optymalny poziom nawilżenia.

nawilżające krople do oczu

Apteczkowe must have

Krople nawilżające do oczu to niezbędna rzecz w wakacyjnej apteczce. Nie tak nie obrzydza letniej włóczęgi jak kamyk w bucie i piasek pod powiekami. Te drobne na pozór uciążliwości potrafią zniweczyć radość z najciekawszej podróży. Dobrze więc mieć zapas ulubionych kropli i nie tracić czasu na szukanie apteki. Nawilżające krople do oczu oraz małe opakowania soli fizjologicznej na pewno uchronią nasze wrażliwe oczy przed koniecznością zamieniania soczewek kontaktowych na okulary, od których odzwyczailiśmy się już dawno i na dobre. Okulary korekcyjne latem, zwłaszcza jeśli ma się bardzo dużą wadę wzroku, są szczególnie uciążliwe…

 

Dodaj komentarz