nauka języka za granicą

Kurs językowy za granicą

Bez znajomości języka obcego trudno znaleźć pracę, trudno podróżować, trudno być dobrze zorientowanym w tym, co dzieje się na świecie. Oczywiście wciąż uczymy się angielskiego, niemieckiego czy hiszpańskiego, ale jeśli poprzestajemy na zajęciach szkolnych albo na kursach organizowanych w kraju, nie mamy szansy nauczyć się płynnej wymowy i swobodnego porozumiewania się. Taką szansę daje kurs językowy za granicą. Wyjazd do kraju, w którym siłą rzeczy musimy się porozumiewać w języku obcym to możliwość całkowitego zanurzenia (total immersion) – nie uciekniemy od mówienia żywym językiem nie tylko na zajęciach, ale przede wszystkim w sytuacjach codziennych.

obóz językowy

 

Koniec języka za przewodnika

Cokolwiek musimy załatwić na paryskim bruku (albo londyńskim, berlińskim czy madryckim) wymaga od nas przełamana lęków i mówienia. Kiedy uczymy się języka obcego w izolowanych szkolnych warunkach i jedyną metodą jest wypełnianie ćwiczeń albo odsłuchiwanie rozmówek z załączonej do podręcznika płyty, trudno nabrać biegłości wyrażającej się nie tylko znajomością słów i struktur, ale i bezproblemowym korzystaniem z zasobów języka bez obawy o to, że popełni się błąd. A przecież nawet natywni mówcy każdego języka mówią z błędami! Puryzm językowy to domena filologów – nie ulicy mówiącej językiem potocznym.

Kurs językowy za granicą rozwiązuje język i pomaga przełamać wszelkie bariery mentalne.

 

nauka języka obcego za granicą

Młodości, ty nad poziomy wylatuj!

Dla młodych ludzi wyjazd na obóz językowy za granicę oznacza także nawiązywanie relacji w międzynarodowym środowisku. Relacji, które później procentują przyjaźniami na całe życie. To właśnie kiedy ma się naście lat jest czas na to, żeby nie tylko wykorzystać plastyczność swojego mózgu i zdolność do przyswajania informacji, ale i naturalną skłonność do nawiązywania znajomości. Obóz językowy za granicą pomoże się usamodzielnić, odkryć swoje mocne strony i przekonać, że świat jest mały, a człowiek poradzi sobie w każdych warunkach.

Jednym z ciekawszych doświadczeń podczas zagranicznych kursów językowych jest mieszkanie u rodzin biorących udział w programie wymiany. To jedyna w swoim rodzaju możliwość poznania kultury kraju, do którego się jedzie i warto z niej skorzystać!

Polecane w serwisie

Popularne artykuły