leżanka dla kota

Legowisko dla kota

Dni upalne, ale noce bywają już chłodne. Wylegujący się na tarasowej plamie słońca kot czuje pismo nosem. Jak traktować zwierzaki domowe w czasie upałów pisałam niedawno. Teraz co nieco o chłodzie. Kot piecuchem jest i basta – gotować się nie lubi, ale ciepełko pod tyłeczkiem mieć, owszem. Kiedy my okrywamy się na kanapie kocykiem, kot lubi zaszyć się w miejscu, w którym… pachnie kotem.

Rękodzieło artystyczne

recznie robione legowisko dla kota

Legowisko dla kota można wykonać własnymi rękami. To powyżej wydziergane jest na drutach. Gruba wełna albo sznurek nadadzą się doskonale. Ciepłe, lekkie, miękkie legowisko można zrobić od razu w kilku egzemplarzach i uszczęśliwić kota posiadaniem swojego kawałka świata w każdym kącie. W takim legowisku kocina może przyjąć dowolną pozycję – także zwinąć się w precla. I nawlec tam sobie może zabawek tudzież zamotać się w ukochany kocyk (spadek po właścicielu… – kota i kocyka).

Kocia kołyska

Nie, nie ta Vonneguta – banalna, zawieszana na kaloryferze:

kołyska na kaloryfer dla kotaKoty kochają się pokładać po kaloryferach. W kołysce albo jak wolicie: hamaku, kot wygrzewa swoje rozleniwione organy i rozkosznie mruczy. Legowisko można zawiesić w dowolnym miejscu domu albo zabrać ze sobą na weekend. Można je uprać i łatwo utrzymać w nienagannej czystości. Poza wszystkim widok kota wyczyniającego ewolucje na takim legowisku jest lepszy niż teatrzyk! Kocie kołyski dostępne są w sklepach zoologicznych w różnych wzorach i rozmiarach.

Dla ekscentryków

Jest jeszcze opcja: legowisko dla kota w kształcie… kota. Osobniki ekscentryczne i narcystyczne na pewno będą pod wrażeniem i niechętnie będą opuszczały swoje lokum.

kot w legowisku

kocia jaskinia

Te luksusowe legowiska pięknie wpasują się w nowoczesne wnętrza, w których klasyczne kocie legowisko ze sponiewieranego kocyka jest niemile widziane.

Najważniejsze, żeby kot swoje legowisko pokochał. W przeciwnym wypadku gustować zacznie w naszym ukochanym kocyku tudzież łóżeczku, bo z kotem to wiadomo – nigdy nic nie wiadomo…

Polecane w serwisie

Popularne artykuły