zegarki dla pań

Letnie detale w modzie – zegarek

Wydaje się, że kobiety nie przyznają zegarkowi rangi wyznacznika społecznego i ekonomicznego statusu osoby, która ten zegarek nosi. Bardziej jednak niż mężczyźni cenią sobie wirtuozerię adeptów sztuki zegarmistrzowskiej i większą wagę przykładają do estetyki wykonania tych biżuteryjnych, jakby nie było, precjozów. Nie mniej ważne są dla pań parametry techniczne. O ile jednak panowie traktują zegarek na nadgarstku jako manifestację, panie raczej jako ozdobę. A latem, kiedy ma się pięknie pomalowane paznokcie i lekko opalone dłonie, atrakcyjny zegarek jest fenomenalnym uzupełnieniem letniej stylizacji.

damski zegarek

Zegarki damskie potrafią być delikatne i subtelne, ale to nie jedyna możliwość. Wiele kobiet ceni sobie czasomierze określane mianem męskich – zdecydowanie większe i masywniejsze niż klasyczne zegarki dla pań. To trochę jak z garniturem i krawatem – niby przynależą garderobie męskiej, kiedy jednak trafią do damskiej, nabierają całkiem nowego wyrazu.

Na półce z zegarkami dla kobiet dominują kolory jasne i pastelowe: biel, ecru, srebrzystoszary, miedź, złoto. Nie brakuje też barw ciemnych, ale w zdecydowanie ciekawszych odsłonach: opalizujący granat, brokatowa czerń, czekoladowy brąz. Kobiety bowiem mają dar postrzegania większej ilości barw i odcieni, z czego skrzętnie korzystają także producenci zegarków.

Ci sami producenci wiedzą też doskonale, że dla kobiet ważnym wyznacznikiem jakości czasomierza jest jego niezawodność. To mit, że zegarkom damskim brakuje wielu funkcji dostępnych w modelach dla panów. Zegarki dla kobiet nie ustępują im technicznym zaawansowaniem i bogactwem funkcji dodatkowych.

zegarek

Do letnich detali w modzie, oprócz zegarka zaliczymy bransoletki i pierścionki, które na starannie wypielęgnowanych dłoniach wyglądają jeszcze piękniej, niż w sklepowych gablotach. Mówienie, że wystarczy mieć zegarek w telefonie to nie do końca prawda. Owszem, pokaże upływ czasu, ale na pewno nie pomoże wyeksponować nienagannego manicure i zadbanych dłoni.

Panie, podobnie jak panowie, gustują także w nowinkach technicznych. Na niejednym damskim nadgarstku zobaczycie latem smart watach – elektroniczne urządzenie mobilne z ekranem dotykowym, wielkości zegarka, spełniające wszystkie funkcje tradycyjnego zegarka elektronicznego oraz dodatkowo posiadające niektóre funkcje smartfonu, takie jak wyświetlanie komunikantów z telefonu.

Polecane w serwisie

Popularne artykuły