likwidacja szkody z oc sprawcy

Likwidacja szkody z OC sprawcy

Co dnia mamy wrażenie, że niemal nie wysiadamy z samochodu. Nawał obowiązków, pośpiech, nieustająca irytacja sprawiają, że w ruchu miejskim naprawdę łatwo o stłuczkę. A kiedy musimy w tym pędzie zająć się jeszcze dodatkowo formalnościami związanymi z likwidacją szkody, robi się naprawdę nieprzyjemnie – czas zaczyna nam uciekać w zdwojonym tempie.

Likwidacja szkody z OC sprawcy to procedura stworzona właśnie po to, byśmy nie tracili czasu. Chwila nieuwagi i nagle stajemy się przed koniecznością zgłoszenia szkody: tak się staraliśmy jechać prawidłowo, tak dbaliśmy o przestrzeganie przepisów o ruchu drogowym, a tu masz babo placek: no, stuknął nas! Zamiast wdawać się w kłótnię i jałowe przepychanki, lepiej zadzwonić do… swojego ubezpieczyciela, który podejmie stosowne kroki.

Jak to działa?

  • dzwonisz do swojego ubezpieczyciela zamiast do ubezpieczyciela sprawcy
  • twój ubezpieczyciel zajmie się szybką i fachową naprawą samochodu; odholuje pojazd, znajdzie warsztat
  • twój ubezpieczyciel wycenia szkodę
  • możliwe, że dostaniesz samochód zastępczy
  • cała akcja przebiega bezkosztowo a ty nie musisz angażować się w załatwianie czegokolwiek
  • zachowasz swoją zniżkę na OC

Warunkiem wdrożenia opcji bezpośredniej likwidacji szkody z OC sprawcy jest fakt, że w kolizji nie uczestniczyło więcej pojazdów, nie było ofiar śmiertelnych a zdarzenie miało miejsce na terenie Polski.

 

Nawet tak wygodna opcja jak likwidacja szkody z OC sprawcy nie zwalnia nas jednak od maksymalne uważnej jazdy. Jak uczy doświadczenie, najwięcej banalnych kolizji ma miejsce właśnie w ruchu miejskim. Zakorkowane ulice, przemęczeni kierowcy, pośpiech – niewiele trzeba, żeby doprowadzić do stłuczki. Choć BLS to procedura bardzo wygodna, nic nie zmieni faktu, że na jakiś czas pozbawieni jesteśmy własnego auta, a i samo zdarzenie drogowe pozostawia nas z uczuciem pierwotnego lęku – że może się powtórzyć.

Zbliżają się wakacje i sezon podróży rozkręca się na dobre. Zanim ruszycie w trasy, sprawdźcie warunki waszych umów OC, zorientujcie się, czy wasz ubezpieczyciel oferuje taką opcję. Z tą wiedzą jakoś człowiekowi w drodze raźniej.

Polecane w serwisie

Popularne artykuły