Litery przestrzenne

Litery ze styroduru

Reklama w przestrzeni miasta musi być nie tylko widoczna z daleka, ale  i trwała. Coraz większe  zanieczyszczenie powietrza sprawia, że elementy reklamowe w postaci liter, grafik czy logotypów umieszczonych na elewacjach budynków czy też w inny sposób w przestrzeni publicznej narażone są na zniszczenie szybciej, niż można by oczekiwać.

Dlatego jakość materiału, z którego są wykonane ma znaczenie szczególne. Litery ze styroduru czyli polistyrenu ekstrudowanego są odporne na coraz bardziej zmienne i nieprzewidywalne warunki atmosferyczne: wilgoć, nasłonecznienie, temperaturę oraz właśnie zanieczyszczenia. Styrodur jest więc materiałem idealnie nadającym się na miejskie reklamy.

Dowolna kolorystyka

Coraz więcej miast reguluje wewnętrznymi przepisami ilość i jakość reklam w przestrzeni publicznej. Już nie krzykliwa kolorystyka, a stonowane barwy wpisujące się w barwy elewacji kamienic albo politykę estetyczną miasta przesądzają o doborze kolorów liter czy grafik. Litery reklamowe ze styroduru możemy wyprodukować w dowolnej kolorystyce – tak, żeby przymocowane na ścianę w zgodnym z prawem miejscu nie szpeciły i nie były za bardzo krzykliwe.

Nachalna reklama często odnosi odwrotny od zamierzonego skutek. Klienci coraz częściej zwracają uwagę na estetykę przekazu reklamowego, a jego jakość jest dowodem na przemyślaną politykę firmy, której warto zaufać.

Wymyślne kształty

Styrodur to materiał, z którego doskonale wycina się litery przestrzenne. Dlatego wewnątrz pomieszczenia można je nie tylko przymocować na ścianę, ale i ustawić na podłodze czy podeście – zupełnie jak klocki. O ile na zewnątrz wskazana jest ascetyczna kolorystyka oraz stonowane kształty, o tyle wewnątrz litery 3D mogą prezentować się naprawdę fantazyjnie i przyciągać uwagę najbardziej opornych obserwatorów. Warto podkreślić, że wszelkie formy wycinane ze stryoduru są bardzo estetyczne i starannie wykonane.

Litery przestrzenne

Widoczne z daleka

Jeśli zależy nam na tym, żeby litery ze styroduru albo litery styropianowe były widoczne z daleka, warto je podświetlić. Delikatna iluminacja sprawi, że jeszcze bardziej będą przyciągały uwagę. Podświetlane litery, grafiki czy logotypy łatwiej zapadają w pamięć i pięknie wpisują się w feerię świateł wielkiego miasta. Idealnie wycięte, wygładzone, pięknie iluminowane mogą stanowić nową jakość w reklamie – jakość, która odcina się od byle jakich reklam z byle jakich materiałów.

Miejski szyk

Przesyt reklam jest bardzo niebezpieczny: klienci uciekają zniesmaczeni ich nachalnością i prostactwem. Reklamy w Warszawie, Krakowie czy Wrocławiu obok swojej podstawowej funkcji muszą też spełniać funkcję estetyzacji przestrzenie miejskiej. Dlatego jakość liter i grafik musi być najwyższa z możliwych. Elementy wycinane ze styroduru to synonim miejskiego szyku i elegancji.

To trwałość wbrew niekorzystny warunkom pogodowym oraz wbrew smogowi. To elementy reklamowe na marę XXI wieku. Ich wykonanie warto powierzyć firmie, która ma na swoim koncie wiele realizacji i skłonna jest do negocjacji i współpracy zarówno w kwestiach estetycznych jak i finansowych.

Artykuł powstał we współpracy z firmą WarMax Warszawa

Polecane w serwisie

Popularne artykuły