Łóżko młodzieżowe do małego pokoju – jakie będzie kompaktowe i wygodne?

Gdy pokój młodzieżowy jest niewielki, bardzo często problemem staje się wybranie właściwego łóżka dla nastolatka. Co kupić, by sen był komfortowy, a z pokoju korzystało się wygodnie? Poznaj porady!

Jakie łóżko młodzieżowe wybrać?

To pytanie zadaje sobie wielu rodziców, którym zależy na tym, aby ich dziecko wygodnie się wysypiało. Od rodzaju łóżka zależy bowiem komfort snu, a wtedy, gdy nie będzie ono właściwe dopasowane, może powodować nieprzyjemne bóle pleców, mięśni, uczucie niewyspania i rozdrażnienia.

Najlepiej, aby w pokoju nastolatka zagościło standardowe łóżko z materacem. Niestety, nie zawsze jest to możliwe, gdy pokój ma bardzo mały metraż, dlatego też trzeba wtedy iść na kompromisy i wybrać taki mebel, który będzie jednocześnie kompaktowy, ale też komfortowy.

Łóżka młodzieżowe najlepsze do małych pokojów

Wybierając łóżko młodzieżowe rozkładane – https://birdmeble.pl/lozka/mlodziezowe do małego pokoju, warto wziąć pod uwagę poniższe modele:

1. Łóżko młodzieżowe rozkładane

To wygodne łóżko, które będzie mogło łatwo powiększyć swoją powierzchnię przez wysunięcie lub rozłożenie jego siedziska. Takie łóżka mogą wtedy zapewnić większą przestrzeń do snu, a także mogą sprawdzić się dla dwóch osób jednocześnie.

Wybierając łóżko młodzieżowe rozkładane, warto zwrócić uwagę na rodzaj zastosowanego w nim materaca, który wpływa na komfort snu. Najlepszym wyborem będą materace wyższej klasy, które mogą zapewnić wtedy wygodny sen przez całą noc, na przykład materace termoelastyczne, lateksowe, wysokoelastyczne.

2. Rozkładana kanapa lub narożnik dla nastolatka

Wielu nastolatków chce, aby w ich pokoju zamiast łóżka znalazła się kanapa lub narożnik. Wtedy dobrym wyborem będą rozkładane meble wypoczynkowe, które po rozłożeniu mogą z powodzeniem służyć jako łóżko.

Do dyspozycji jest wiele ciekawych modeli, które mogą świetnie wpisać się w aranżację pokoju chłopaka lub dziewczyny. Do dyspozycji są między innymi kanapy i narożniki w popularnym kolorze szarym, w delikatnym beżu oraz w pozostałych pastelowych kolorach lubianych przez nastolatki.

3. Fotel rozkładany – amerykanka

W przypadku bardzo małych pokojów jako łóżko młodzieżowe rozkładane może służyć również fotel rozkładany, czyli amerykanka. Taki fotel jednoosobowy przypomina zwykły fotel, natomiast ma on funkcję rozkładania, która powoduje, że może on zamienić się w jednoosobowe łóżko.

Wybierając amerykankę, warto zwrócić również uwagę na rodzaj wypełnienia i dodatkowo na podłokietniki. Te, które będą grubsze i szersze, będą mogły również służyć do wygodnego siedzenia, jednak trzeba pamiętać o tym, że mebel będzie zajmował wtedy więcej przestrzeni.

Dodaj komentarz