meble tarasowe

Meble na taras – teraz albo nigdy

Kto ma balkon albo taras na pewno już dawno zaopatrzył się w meble. Sezon w pełni i korzystamy z każdej chwili na wolnym powietrzu. Część z nas „dobija” stare meble. część delektuje się nowymi. Są i tacy, którym wystarczy wystawiony z mieszkania fotel, bo wciąż są na etapie planowania i mają problem z podjęciem decyzji: meble drewniane czy plastikowe? rattan prawdziwy czy syntetyczny? a może paletowe rękodzieło?

Czym kierować przy podejmowaniu decyzji o zakupie mebli na balkon/taras?

meble na taras

  1. Dostosuj zestaw meblowy do wielkości tarasu/ balkonu. Weź pod uwagę fakt, że im mniejsza powierzchnia, tym częściej będziesz musiał meble składać lub przesuwać, choćby po to, żeby postawić suszarkę z praniem. Nie kupuj na mały balkon w bloku mebli ciężkich i przysadzistych, za to na wielki taras kup takie, jak podpowiada ci ułańska fantazja.
  2. Zastanów się, co zrobisz z meblami po sezonie… czy dysponujesz garażem, domkiem narzędziowym lub innym schowkiem, w którym bezpiecznie przetrwają jesień i zimę? A może warto wraz z meblami kupić stosowną plandekę chroniącą je prze złymi warunkami atmosferycznymi?
  3. Wraz z meblami nabądź preparaty do ich konserwacji. No, chyba żeś krezus i zamierzasz co rok wymieniać je na nowe. Szczególnie dbać trzeba o meble drewniane, zwłaszcza z drewna egzotycznego. Najmniej wymagające są meble z tworzyw sztucznych, ale to nie znaczy, że możesz je zostawić na pastwę losu – ostatecznie drewno starzeje się szlachetnie, plastik – tylko paskudnie.

meble na taras

4. Dobierz do twoich wymarzonych mebli tarasowych odpowiednie tekstylia, zwłaszcza poduszki i materace na siedziska. Nic tak nie przeszkadza w relaksie, jak sznurkowa czy metalowa plecionka, która wżyna się wiadomo-gdzie. Tekstylia powinny być wykonane z szybkoschnących materiałów, bo na pewno nie zawsze uda cię się schować poduchy przed letnią burzą i ulewą.

5. Pamiętaj, że już teraz możesz trafić na wyprzedaże. Meble na taras kupowane w środku sezonu mogą być znacznie przecenione. A jeśli te, które podobają ci się najbardziej, wciąż są drogie,  w każdym sklepie możesz uzyskać pożyczkę bądź możliwość rozłożenia płatności na raty.

Polecane w serwisie

Popularne artykuły