Mocowanie listwy podłogowej

W naszym domu mocowanie listew podłogowych nieodłącznie wiąże się z… mocowaniem się domowników o to, kto ma temu wyzwaniu podołać. Bo panele położyć to już chyba wszyscy potrafimy z zamkniętymi oczami – tyle razy zmienialiśmy podłogę, że nawet fachowca wzywać nie trzeba. Kiedy jednak opadnie pył bitewny i trzeba – jak po każdej wojnie… – posprzątać, zaczyna się ciężki czas dyplomatycznych podchodów. Nie wiedzieć czemu, panowie tego domu mają zakodowane, że listwy przypodłogowe najlepiej przykręcać. I tak dobrze, że nie łapią, jak to drzewiej bywało, za młotek i gwoździe.

mocowanie listwy podłogowe

Dywagacje trwają zbyt długo.

Nic na siłę, wszystko młotkiem

I wtedy do akcji wkraczają panie tego domu, dla których istnieją rozwiązania inne, niż siłowe. Nic na siłę – wszystko młotkiem, marudzą panowie. Nic młotkiem – wszystko klejem, podpowiadamy uniżenie.

Z klejem montażowym miałyśmy do czynienia nieraz. Gdyby nie klej ów, wszelkie remonty w naszym domu kończyłyby się w pół drogi. Tymczasem gdy tylko zakończy się zasadnicza faza remontu, wykończeniówkę robimy same.

Listwy podłogowe także mocuje się szybko. Klej montażowy to doskonale rozwiązanie także wtedy, kiedy coś w domu zaczyna się sypać i trzeba poprawki robić natychmiast, bo inaczej odłoży się je na… zawsze. Prowizorka niektórych rozwiązań jest nie do przyjęcia, dlatego z staramy się zawsze załatwiać sprawę od ręki. Proszę wyobrazić sobie pokój, w którym pomalowano ściany, wymieniono podłogę i zostawiono miejsce na listwy podłogowe, które zamocuje się… kiedyś.

Jutro nie nadejdzie nigdy

Zalety prostych rozwiązań w domowej codzienności są nie do przecenienia. Gdyby każda czynność typu mocowanie listwy podłogowej czy wyrwanego kontaktu wiązała się z użyciem wiertarki udarowej, za każdym razem potrzebna byłaby silna męska ręka. Klej montażowy to nieoceniona pomoc, dodatkowo niewielki wydatek i czysta robota. Oczywiście zawsze trzeba stosować się do zaleceń producenta – niczego nie robić intuicyjnie. W przeciwnym wypadku znów czeka nas… mocowanie się z facetami i oczekiwanie, aż sprawy domowe nabiorą urzędowej mocy.

Polecane w serwisie

Popularne artykuły