dentysta

Co można zrobić w sytuacji, gdy mamy braki w uzębieniu?

dentystaBrak nawet jednego zęba może znacząco obniżyć estetykę uśmiechu, jak również negatywnie wpłynąć na pracę żuchwy, a tym samym układ całej twarzy. Rozwiązaniem są tu oczywiście uzupełnienia protetyczne, wśród których najpopularniejsze są implanty zębowe. To właśnie one sprawiają, że możemy bez żadnego problemu rozdrabniać pokarmy, mięśnie twarzy nie będą przeciążone, nie będziemy mieli również kompleksów. Wizyta u doświadczonego stomatologa powinna być dla nas niezwykle pomocna.

Chcąc jak najdłużej cieszyć się pięknym oraz szerokim uśmiechem, powinniśmy podejmować systematyczne działania, których efektem będzie brak ubytków oraz próchnicy, odpowiednia barwa zębów, brak problemów z dziąsłami oraz kamieniem nazębnym. Możliwości jest naprawdę wiele, stosując się do zasad profilaktyki stomatologicznej, unikniemy chociażby kłopotów związanych z usuwaniem zębów, a tym samym późniejszą, nieprawidłową pracą żuchwy.

Jeżeli występują braki w uzębieniu, jak najbardziej nie powinniśmy ignorować zaistniałej sytuacji. Brak podejmowania leczenia będzie bowiem skutkował deformacją żuchwy, jej nieprawidłowym działaniem, zmęczeniem twarzy, jak również nasilającymi się problemami z rozdrabnianiem pokarmów. Kompleksową pomoc oraz diagnostykę otrzymamy w przychodni stomatologicznej MCS https://mcs-przychodnia.pl/.

Dlaczego braki w uzębieniu są szkodliwe?

Po pierwsze warto pamiętać o tym, że uśmiech w bardzo dużym stopniu decyduje o tym, jak wyglądamy oraz jak jesteśmy postrzegani przez innych. Brak nawet jednego czy dwóch zębów może sprawić, że cała nasza twarz będzie wyglądać o wiele inaczej, mniej atrakcyjnie, zarówno dla innych, jak również dla nas samych. Dodatkowo mogą pojawić się problemy natury zdrowotnej, które były opisane wyżej.

Zobacz także: http://www.pankrzys.com/2022/01/12/do-czego-tak-naprawde-potrzebne-sa-nam-implanty/

Uzupełnienia protetyczne

W zależności od tego, jaka jest skala problemu, możemy dobrać odpowiednie rozwiązania protetyczne. Wśród najpopularniejszych można wymienić implanty zębowe. Odpowiednio zaprojektowane, wykonane oraz co najważniejsze – wszczepione, dadzą natychmiastowy efekt. Uzupełnienie sprawi, że uśmiech będzie pełniejszy, mięśnie twarzy nie będą się męczyć, będziemy mogli normalnie spożywać posiłki. Implanty zębowe są jednocześnie bardzo trwałe, odporne na pęknięcia i ścieranie, jak również na przebarwienia.

Dzięki swoim właściwościom oraz budowie, w niczym nie będą się różnić od naszych naturalnych zębów, uśmiech nie będzie więc sztuczny.

Polecane w serwisie

Popularne artykuły