jak wybrac komin dwuscienny

Na co zwracać uwagę wybierając komin dwuścienny?

Kominy dwuścienne to uniwersalne rozwiązanie przeznaczone do odprowadzania spalin zarówno z pieców opalanych paliwami stałymi, jak i gazem. Ich nowoczesna konstrukcja spełnia wszelkie normy związane z bezpieczeństwem przewodów kominowych. Dlatego też cieszą się one coraz większą popularnością wśród inwestorów. Jeśli Ty także planujesz zakup i montaż komina dwuściennego koniecznie sprawdź najważniejsze informacje na jego temat.

Charakterystyka kominów dwuściennych

Kominy dwuścienne izolowane doskonale sprawdzają się do odprowadzania spalin zarówno z kominków, kotłów na paliwa stałe, jak i kotłów gazowych. Ich budowa składa się z dwóch rur – zewnętrznej będącej obudową komina oraz wewnętrznej rury spalinowej. Dzięki temu mogą być montowane bez żadnej osłony, nie szpecąc jednocześnie elewacji budynku. Cała konstrukcja izolowanych kominów dwuściennych wykonywana jest natomiast z ze stali nierdzewnej żaroodpornej oraz stali kwasoodpornej. Oznacza to więc, że są one odporne na działanie wysokich temperatur oraz kwasów, a także skutecznie chronią przed szczególnie niebezpiecznymi pożarami sadzy.

3 rzeczy, na które należy zwrócić uwagę wybierając komin dwuścienny

Przy wyborze komina dwuściennego, który znaleźć można na przykład w ofercie sklepu Tanie Kominy, należy zwrócić uwagę na kilka kwestii. Pierwszą z nich jest jego jakość wykonania, od której zależy poprawność funkcjonowania i trwałość całego systemu odprowadzania spalin z budynku. Dodatkowo materiały wykorzystane do jego produkcji muszą zostać dopuszczone do użytku w budownictwie. Co powinno zostać potwierdzone poprzez stosowną dokumentację. Oprócz tego ważne jest także odpowiednie dobranie przekroju komina dwuściennego, a także jego wysokości. Przed jego zakupem przekrój więc należy obliczyć na podstawie mocy, a także rodzaju kotła, który ma być do niego docelowo podłączony. Wysokość komina musi być z kolei odpowiednio dobrana do mocy urządzenia grzewczego, przy czym w piecach o mocy poniżej 35 kW nie może być ona mniejsza niż 4 m. Nie wolno także zapominać o tym, że system kominowy musi być wyposażony w:

  • otwory rewizyjne,
  • odstojnik kondensatu znajdujący się na jego samym dole, otwór wyczystny poniżej poziomego odcinka łączącego komin i piec, wraz ze szczelnym zamknięciem z materiału niepalnego.

Polecane w serwisie

Popularne artykuły