zabieg polipektomii

Na czym polega polipektomia?

Wśród schorzeń w układzie pokarmowym istnieje wiele takich, które są dość groźne i mogą stanowić spore zagrożenie dla pacjenta. Z tego powodu trzeba z nimi jak najszybciej walczyć z pomocą odpowiednich zabiegów. Wśród nich warto wymienić na przykład polipektomię. Na czym ona polega i gdzie się na nią zapisać?

W jakim miejscu zapisać się na polipketomię?

Zanim zapiszemy się na zabieg, jakim jest polipektomia w Katowicach musimy mieć oczywiście pewność, iż rzeczywiście go potrzebujemy. W tym celu trzeba naturalnie udać się do lekarza, który nas przebada i oceni, czy polipektomia jest już potrzebna, czy też można korzystać z innych metod leczenia, a dopiero gdy te nie przyniosą zamierzonych efektów, to można decydowąć sie na polipektomię. 

Bardzo często jednocześnie z polipektomią jest wykonywana kolonoskopia na Śląsku. To właśnie kolonoskop pozwala bowiem na dotarcie do jelita cienkiego, a także jelita grubego, w którym wykonywany jest zabieg polipektomii. Dlatego trzeba być gotowym na to, że w trakcie trwania tego zabiegu w naszym ciele znajdzie się kolonoskop. 

Polipektomia – co to za zabieg, na co pomaga?

Jak sama nazwa zabiegu wskazuje. Polipektomia pomaga na tak zwane polipy. Są to różnego rodzaju zmiany nowotworowe, takie jak narośla i małe guzki, które z czasem mogą okazać się złośliwe i spowodować powstanie nowotworu jelita grubego, który będzie niezwykle nieprzyjemny i niebezpieczny dla życia oraz zdrowia. Dlatego tak ważne jest szybkie wykrycie obecności polipów, o czym mogą świadczyć objawy takie jak krwawienie z odbytu raz mocny ból dolnych partii żołądka. 

W trakcie polipektomii do jelita grubego pacjenta wprowadzany jest kolonoskop. Tam polipy gruczolakowe, hemartomatyczne oraz hiperplastyczne są wykrywane, a następnie są usuwane. Bardzo ważne jest, by doszło do tego zanim polipy przekształcą się w nowotwór złośliwy i zaczną zbytnio rosnąć. Wtedy istnieje największa szansa na szybki powrót do zdrowia. W innym wypadku potrzebne może się okazać znacznie dłuższe leczenie. 

Polecane w serwisie

Popularne artykuły