posiłek podany na drewnianym stole

Najlepsze garnki to mus czy może fanaberia?

Często można spotkać się ze stwierdzeniem, że najlepsze garnki sprawiają, że jedzenie w nich przygotowywane jest lepsze. Choć o smaku jedzenia decydują głównie jego składniki oraz przyprawy, to garnki też mają tutaj znaczenie. Jak ważne jest to, jakiej jakości mamy produkty w naszej kuchni?

Każdy, kto choć raz musiał wyposażać kuchnie wie, że nie jest to łatwe zadanie. I niestety, nie jest też to tania rzecz. Sprzęty AGD są drogie, a do tego trzeba jeszcze doliczyć szafki, sztućce, naczynia oraz oczywiście garnki oraz patelnie. Często szuka się oszczędności właśnie na tych ostatnich. Wmawianie sobie, że kiedyś kupi się lepsze, nie zdaje rezultatu, a wyniki mogą być opłakane. Dlaczego warto wybierać sprzęt lepszej jakości, choć ten może być droższy?

Najlepsze garnki to znaczy które?

Odpowiedź na postawione wyżej pytanie, jest wyjątkowo prosta. Najlepsze garnki to takie, które będą służyły w kuchni przez całe lata. Sprzęt, którego używa się często oraz regularnie, musi być dobrej jakości. Inaczej szybko się zepsuje, a w przypadku garnków, gdzie przygotowywane są posiłki, tak być nie powinno. Jak więc wybierać garnki, które mają być jakościowe? Przede wszystkim trzeba zwrócić uwagę na to z czego są one wykonane.

para wspólnie przygotowuje posiłek

Najlepszym materiałem, który można spotkać do tego typu zastosowań, jest stal nierdzewna. Jest ona odporna na wysokie temperatury i nie niszczy się tak łatwo. Na rynku istnieją marki, jak chociażby Philipak, które idą jeszcze o krok dalej. W ich garnkach można znaleźć satynowe wykończenia wnętrza oraz odpowiednio wyprofilowane krawędzie. Wszystko dlatego, że oprócz właściwości termicznych liczy się także sam wygląd. Garnki Philipiak są przygotowywane przez światowej klasy projektantów i często wykorzystywane są do profesjonalnych sesji zdjęciowych. Głównie dlatego, że ich wygląd jest nieszablonowy. Nowoczesny i klasyczny zarazem.

Wybierać należy na lata

Jeżeli obawiamy się dużych wydatków, to garnki i patelnie można kupować „na raty”. W wielu sklepach znajdziemy pojedyncze garnki, więc nie ma potrzeby zaopatrywania się od razu w cały zestaw. Warto jednak pamiętać o tym, że raz dobrze zainwestowane pieniądze się zwracają. Garnki kiepskiej jakości trzeba będzie wymieniać, a jeżeli ich powłoka się zużyje, do potraw będą dostawać się szkodliwe substancje. Lepiej więc zainwestować, a mieć pewność, że nic nie zepsuje nam smaku, a przede wszystkim zdrowia.

Polecane w serwisie

Popularne artykuły