sztuczne rosliny

Nie tylko dla leniwych – sztuczne rośliny piękne cały rok

Żywe rośliny wymagają odpowiedniej gleby, warunków nasłonecznienia, podlewania i nawożenia. Często w natłoku codziennych spraw zapominamy o tych czynnościach, w wyniku czego tracimy dany okaz. Idealną alternatywą dla żywych kwiatów są rośliny sztuczne. Jakie mają zalety i które wybrać do nowoczesnych wnętrz?

Z czego wykonane są sztuczne rośliny?

Sztuczne rośliny zielone, kwiaty, jak i połączenie obu tych form jest dziś bardzo popularne i chętnie wykorzystywane w wielu miejscach i różnych celach. Produkty te wyróżnia estetyka i brak konieczności zapewnienia im odpowiednich warunków. Tego typu roślinność wykonana jest najczęściej z różnego rodzaju poliestrów, które nie tylko są tanie w produkcji, ale także podatne na formowanie w różne kształty i działanie farb oraz klejów. Są to produkty trwałe, często trudne do odróżnienia w zestawieniu z ich żywymi odpowiednikami.  Wysokiej jakości sztuczne rośliny oraz wiele innych dekoracji florystycznych oferuje Centrum Ogrodnicze Klomb.

Zalety sztucznych roślin

Rośliny sztuczne nie wymagają pielęgnacji, nawożenia, podlewania, przesadzania, ani stosowania specjalnego podłoża. Jest to ich największa, choć nie jedyna zaleta. Dzięki takiej opcji zyskać można trwałą ozdobę, która w doskonałej formie może przetrwać nawet kilka lat. Dzięki takiemu rozwiązaniu z powodzeniem możemy opuścić mieszkanie na wiele dni, a gdy wrócimy kwiaty i rośliny nadal będą prezentować się w nienagannym stanie.

Sztuczne rośliny to możliwość udekorowania również pomieszczeń z brakiem dostępu do światła dziennego, takiego jak np. łazienki czy biura. Dzięki szerokiej ofercie dostępnych form i rodzajów roślin sztucznych wybrać można zarówno produkty dopasowane kolorystycznie do naszych wnętrz, jak i gatunki, które w rzeczywistości nie nadają się do uprawy w domu lub nie są dostępne w ogólnodostępnej sprzedaży.

Jakie rośliny sztuczne wybrać?

W dystrybucji dostępne są rośliny sztuczne zarówno w gotowych, eleganckich doniczkach, jak i pojedynczych gałązkach, które można własnoręcznie zaaranżować. Dużą popularnością cieszą się produkty zwisające, jak i sztuczne sukulenty czy storczyki. Dla uzyskania ciekawej kompozycji rośliny sztuczne można przeplatać z okazami żywymi, co stworzy estetyczny efekt domowej dżungli bez pracochłonnej pielęgnacji.

Polecane w serwisie

Popularne artykuły