ciekawe meble

Noworoczne oczyszczanie przestrzeni

Przełom starego i nowego roku nastraja nas bardzo… porządkowo. To dobry moment, żeby pozbyć się zbędnych ubrań czy książek, a te, które zostaną ułożyć w nowej konfiguracji, nowym miejscu, nowej szafce. W wielu z nas budzi się teraz dusza majsterkowicza. Stajemy przed wyborem: albo wyrzucimy zalegające na balkonie czy pawlaczu przydasie, albo wykorzystamy je np. do zrobienia pomysłowych mebli. Drobna odmiana aranżacyjna może być bardzo ożywcza dla każdego pomieszczenia w mieszkaniu.

Ciekawym pomysłem jest ruchoma półka na książki. To mebel typu kilka w jednym. Pomysłowy system zawiasów pozwala na zmianę kształtu całej konstrukcji w zależności od naszego samopoczucia czy wystroju pokoju. Atrakcyjnie wyeksponowane książki będą ozdobą każdego salonu czy pokoju nastolatka. Oczywiście patent z ruchomą półką wykorzystać można nie tylko na książki, ale także na dowolną kolekcję, a nawet na…nic. To po prostu atrakcyjna ozdoba pomieszczenia.

https://www.facebook.com/thisisinsiderhome/videos/560817047671806/?t=6

Ciekawym i pożytecznym konceptem jest dawanie drugiego życia meblom, które miały się już do niczego nie nadawać. Upcycling tchnie nowe życie w starą komodę czy regał, całkowicie zmieniając ich przeznaczenie. W ramach radosnej twórczości re- i upcyclingowej możemy stworzyć meble z palet albo skrzynek po owocach. Jak zawsze, liczy się pomysłowość i staranność wykonania.

Noworoczne oczyszczanie przestrzeni ma więc wymiar tyle symboliczny, ile ściśle praktyczny. Porządki w mieszkaniu idą w parze z porządkami w głowie i łatwiej wejść w nowy rok bez zbędnych balastów. A co z rzeczami, których mimo wszystko postanowimy się pozbyć? Niech trafią w ręce osób, którym będą potrzebne.

 

https://www.facebook.com/buzzfeednifty/videos/2231633573758029/?t=6

Możemy je nieodpłatnie przekazać do przytuliska dla bezdomnych, domu samotnej matki czy innej placówki. Jeśli nie wiemy gdzie przekazać dobre rzeczy, zajrzyjmy tutaj – a nuż znajdziemy miejsce gotowe przyjąć coś do nas w niedalekiej odległości od domu. Może się także okazać, że przeglądając stronę trafimy na informację, że dom dziecka w naszym mieście potrzebuje pomocy w ramach wolontariatu. Nie tylko rzeczami warto się dzielić – czasem i umiejętnościami także.

Polecane w serwisie

Popularne artykuły