ogrzewanie w domu

Nowy dom i ogrzewanie podczerwienią. Dlaczego to dobre połączenie?

ogrzewanie w domuBudując nowy dom, musimy podejmować szereg różnych decyzji, które będą miały bardzo realny wpływ na to, jak będziemy funkcjonować, jaki będzie komfort użytkowania domu. Warto takie decyzje podejmować w sposób przemyślany, nad wszystkim się dokładnie zastanowić. Jedną z najważniejszych kwestii jest sposób ogrzewania. Zakładając, że nowy dom będzie bardzo dobrze izolowany, możemy zastosować nowoczesny sposób ogrzewania, np. z wykorzystaniem paneli podczerwonych.

Nie da się ukryć, że z roku na rok, znacząco drożeją materiały budowlane, izolacyjne oraz systemy grzewcze. Jeżeli dołożymy do tego drożejące paliwo grzewcze, okazuje się, że uzyskanie odpowiedniego komfortu termicznego kosztuje dużo. Rozwiązaniem, dzięki któremu na pewno sporo oszczędzimy, a jednocześnie będziemy mogli osiągnąć taki komfort, jaki chcemy, jest po pierwsze montaż wentylacji mechanicznej, która umożliwi systematyczną wymianę powietrza, jak również skuteczna, ciągła, izolacja. Ocieplenie domu jest niezwykle ważne, dzięki niemu na pewno sprawimy, że z wnętrz będzie uciekać zdecydowanie mniej ciepła.

Nowy dom – skuteczna ochrona przez zimnem

W przypadku nowego domu, zdecydowanie łatwiej osiągnąć dobry stopień izolacji. Na co powinniśmy zwrócić uwagę? Przede wszystkim na:

– wybór odpowiednio dobrej stolarki drzwiowej i okiennej,
– prawidłowy montaż stolarki,
– ocieplenie poddasza (piana, styropian, wełna),
– ocieplenie fundamentów oraz posadzki,
– ocieplenie ścian zewnętrznych.

Dlaczego ogrzewanie podczerwienią?

Na kompleksowe ogrzewanie podczerwienią składają się specjalistyczne maty grzewcze, które pełnią rolę ogrzewania podłogowego, a także grzejniki – promienniki podczerwieni. Cały system oparty jest na instalacji elektrycznej, którą mamy w domu, którą z oczywistych względów trzeba dopasować do sposobu ogrzewania. Ten rodzaj ogrzewania jest przede wszystkim decentralny, oznacza to, że nie ma konieczności posiadania kotłowni, instalowania pieca, rozprowadzania instalacji hydraulicznej do grzejników. Znacząco obniża nam to koszty budowy, a także późniejszego eksploatowania domu. Dodatkowo ogrzewanie podczerwienią jest ekologiczne – brak pieca i kotłowni to przede wszystkim brak spalin, a więc zanieczyszczeń powietrza, wszechobecnego smogu. Nie produkujemy również odpadów z pieca – spieków oraz popiołu.

W nowoczesnym domu brak ogrzewania węglowego czy pelletowego jest bardzo dobrym oraz pożądanym rozwiązaniem.

Polecane w serwisie

Popularne artykuły