nożyce do żywopłotu

Nożyce do żywopłotu

A gdyby tak zamiast o ogrodzie napisać o… filmie? W iluż to filmach labirynt z perfekcyjnie przystrzyżonego żywopłotu grał jedną z głównych ról? A jeśli nie z żywopłotu to przynajmniej z innych roślin, które zdają się żyć własnym życiem i osaczać człowieka… Oczywiście jako pierwszy przyszedł mi do głowy labirynt z „Lśnienia” Kubricka. Ale przecież i „Alicja w Krainie Czarów”,  i „Harry Potter” to pieśń pochwalna na temat… nożyc do żywopłotu. Bo dobre nożyce do żywopłotu to skarb, o czym wie każdy, kto preferuje lite ściany zieloności zamiast gotowych modułów do budowy płotu ze sklepu budowlanego.

Utrzymanie ogrodu albo działki w nienagannym stanie to ciężka praca. Myli się ten, kto uważa, że wystarczy zasiać, zasadzić i samo hula. Wszystkie prace ogrodnicze są czasochłonne i niejednokrotnie wymagają sporego wysiłku fizycznego.

żywopłot

 

Co ułatwia utrzymanie ogrodu w idealnym stanie?

  • kosiarka; dostosowana do ukształtowania terenu, z wygodnym koszem na pokos, docierająca w trudno dostępne miejsca
  • podkaszarka; do drobnych poprawek, wyrównywania drażniących oko pojedynczych kępek traw, których kosiarka nie usunęła
  • nożyce do żywopłotu; na długim wysięgniku, ułatwiające dotarcie do najodleglejszych zakątków gęstwiny
  • sekator; mały, lekki, ostry – idealny do podcinania drobnych gałązek albo cięcia twardych kwiatowych łodyg
  • wertykulator; niezbędny przy utrzymaniu trawnika, gwarantujący napowietrzenie i odpowiedni wzrost trawy
  • walec; przydatny, gdy trawnik zakładamy albo dosiewamy trawę w puste miejsca

 

nożyce do żywopłotu

Wybór narzędzi ogrodniczych nie może być przypadkowy. Cena nie ma prawa być jedynym wyznacznikiem. Jakość narzędzi to ich skuteczność oraz komfort użytkownika. A także, co w przypadku prac fizycznych z użyciem ostrych narzędzi albo prac na wysokościach nie bez znaczenia – kwestia bezpieczeństwa.

Pamiętajmy, że przy wszelkiego rodzaju wycinkach i koszeniu warto zaopatrzyć się w specjalne ochronne okulary. Odpryskujące kawałki gałęzi, kory czy trawy mogą uszkodzić oczy! Równie ważne są rękawice ochronne. I jeszcze jedno: zawsze czytajcie instrukcje obsługi. Firmy z roku na rok udoskonalają swoje sprzęty – lepiej trzymać rękę na pulsie.

Polecane w serwisie

Popularne artykuły