planner jak zrobić

O planach noworocznych

Noworoczne postanowienia… Miły rytuał, od którego robi nam się… gorzej. Niby trzeba, niby wypada, niby warto, ale sami dobrze wiecie, że wypełnianie noworocznych postanowień idzie nam różnie. Dlatego dobrze mieć plan i planner – zadaniowe podejście do życia znacznie ułatwia sprawę.

Taka teraz moda, że planner dostać można jako gadżet reklamowy lub promocyjny i bywa, że pod koniec roku mamy tych plannerów kilka. Oczywiście, jeśli dobrze pójdzie, użyjemy jednego. Najczęściej jednak odkładamy plannery do szuflady i żyjemy na spontanie.

Proponuję wam zatem samodzielne wykonanie plannera, który dostosujecie do swoich potrzeb. Taki zindywidualizowany kalendarz z notatnikiem lepiej działa na naszą podświadomość – jest nasz, pasuje do naszego trybu życia i sposobu działania.

Samodzielne wykonanie plannera nie jest trudne, zwłaszcza dla osób lubujących się w materiałach papierniczych i mających talenta plastyczne. To niezła zabawa oraz doskonały sposób na uporządkowanie myśli. Szykując planner, uświadamiamy sobie jak wygląda nasz rutynowy plan dnia. Zdajemy sobie sprawę z tego, kiedy i dlaczego czas przecieka nam przez place. Przyglądamy się naszemu planowi dnia i możemy podjąć decyzję o zmianach tu i teraz. Fachowo sporządzony planner będzie doskonałym narzędziem – zaplanujemy; odhaczymy, co zrobione,  nauczymy się delegować zadania.

https://youtu.be/rLOkkETaqHg

Możemy zrobić planner książkowy, wykorzystując dowolny segregator, ale także klasyczny dashboard przyklejony do drzwi lodówki albo leżący na biurku. Wszystko zależy od naszych upodobań oraz od tego, czy lubimy mieć kapownik zawsze przy sobie, czy wystarczy nam stacjonarny plan, na który rzucamy okiem przed wyjściem do szkoły czy pracy.

Poza wszystkim, przygotowanie plannera własnymi rękami to także doskonały patent na spędzenie czasu ze znudzonym dzieckiem. Robota jest czysta, bezpieczna i wciągająca. Estetycznie zrobiony planner może być doskonałym prezentem pod choinkę czy na urodziny. Nastolatki kochają tego rodzaju gadżety i z przyjemnością ozdabiają różnego rodzaju notesy. Planner zaopatrzony w karteczki samoprzylepne czy naklejki daje duże możliwości uprawiania radosnego rękodzieła.

Polecane w serwisie

Popularne artykuły