odplamiacz dla niemowląt

Odplamiacz dla dzieci (nie: do dzieci!)

Chociaż czasem pewnie chcielibyśmy aby istniało takie cudo – odplamiacz do dziecka. Maluch potrafi się tak skutecznie upaprać, że marzymy o tym, co by go do pralki wrzucić, odwirować i zawiesić nad wanną, żeby obciekł. Ale bez żartów: jest wiele prawdy w stwierdzeniu, że brudne dzieci to szczęśliwe dzieci. Ograniczanie poznawczej i twórczej aktywności dziecka tylko dlatego, że mogłoby się pobrudzić jest niemądre. Lepiej znaleźć dobry odplamiacz dla dzieci, który usuwa wszelkie plamy i nie działa drażniąco na skórę.

odplamiacz dla dzieci

Do wyboru mamy: albo nasze dziecko naplami się co niemiara, ale szybko się usamodzielni, albo będziemy malucha chronić przed każdą aktywnością, ale za to będziemy mieli dzidziusia jak z obrazka i pralkę o małym przebiegu. Jeśli rozszerzamy dietę wedle zasad BLW (bobas lubi wybór), to automatycznie wybieramy wersję pierwszą. Jeśli marzy nam się maluch kreatywny i niebojący się wyzwań – także pierwszą. Jeśli jesteśmy eko – pierwsza. Mamy zwierzaka domowego – pierwsza. Słowem: pozwalamy dziecku żyć to znaczy nie zwracamy uwagi na plamy. Zwracamy uwagę na odplamiacz.

plamy na ubrankach dziecięcych

Dobry odplamiacz do ubranek dziecięcych jest hipoalergiczny ale silny – poradzi sobie z plamami z jedzenia, z plamami z pisaków czy plasteliny, z błota, trawy. Nie ma konieczności dodatkowego namacania ubranek ani stosowania jakichś domowych sposobów. Robimy wieczorny obchód, zbieramy poplamioną odzież, ładujemy pralkę i  naprzód. Nowoczesne odplamiacze nadają się także dla małych alergików. Nie zawracamy sobie i dziecku głowy ciągłym jęczeniem: zostaw to, pobrudzisz się… Niech się maluch brudzi – dzieci tak mają.

Warto pamiętać, że jeśli znajdziemy już dobry odplamiacz, sensownym jest kupienie także pozostałych preparatów z gamy: proszku do prania czy płynu do płukania. Nie tylko będą wzajemnie wzmacniały i uzupełniały swoje działanie, ale także możemy mieć gwarancję, że dziecka nie uczulą.

Poza wszystkim – wiele materiałów plastycznych, używanych przez nasze maluchy plami tylko powierzchownie i łatwo te ślady sprać. A jeśli jeszcze mamy odplamiacz, cała operacja jest dziecinnie prosta.

Polecane w serwisie

Popularne artykuły