holandia ogłoszenia praca

Ogłoszenia o pracy w Holandii? Nie wahaj się!

Emigracja zarobkowa ma się dobrze. Wbrew systematycznym obwieszczeniom rządzących, mnóstwo młodych i starszych Polaków decyduje się zaczynać od nowa – rezygnują z pracy w kraju i szukają zatrudnienia tam, gdzie słowo „pensja” oznacza „pobory wystarczające na godne życie”. Termin parias robi zawrotną karierę, a obok niego – prekariat. Prekariusze pracują, bo wpojono im, że praca czyni życie sensownym, ale zarabiają tyle, żeby nie umrzeć z głodu. Żadnych oszczędności, odkładania na czarną godzinę – tyle, żeby opędzić najpotrzebniejsze życiowe sprawy. I nagle, gdzieś przy przekładaniu tej żałosnej kasy z kupki na kupkę, pojawiają się, podesłane przez znajomych, ogłoszenia o pracy w Holandii. I zapala się człowiekowi lampka: czy już do końca życia ma być tak fatalnie? Może jednak warto wyjechać za chlebem?

ogłoszenia holandia praca

Dlaczego nie mogę znaleźć pracy?

Poszukiwanie pracy jest w Polsce zajęciem frustrującym. Czasem można odnieść wrażenie, że między etatem kasjera a etatem managera nie ma nic pośredniego. Więc albo bierzesz cokolwiek, byle zarabiać, albo musisz mieć bardzo wysokie kwalifikacje i dryg do korporacyjnego wyścigu szczurów. Bolączką szukających pracy pozostaje fakt, że wielu rekruterów i/lub pracodawców wprawdzie zamieszcza ogłoszenia, ale nigdy nie wysyła informacji zwrotnej. Sformułowanie „skontaktujemy się tylko z wybranymi kandydatami” skutecznie odcina osoby szukające zatrudnienia od informacji o tym, dlaczego na dane stanowisko nie pasują. Ogłoszenia o pracy w Holandii są więc jak prezent: pojawiają się na wyspecjalizowanych stronach internetowych wraz z ofertami pomocy.

ogłoszenia praca holandia

Osoby, które przetarły już szlak nie tylko stanowią rzetelne źródło ogłoszeń, ale także podpowiadają jak poruszać się po holenderskim rynku pracy, żeby ogarnąć wszelkie dokumenty oraz w pierwszym okresie pobytu nie popaść w konflikt z prawem i płynnie wejść w nowe środowisko.

Determinacja finansowa bywa bardzo motywująca. Kiedy już doszło się do ściany, warto przestać kręcić się w kółko i spróbować wyjść poza utarte koleiny: człowiek pracuje, żeby żyć, a nie żyje, żeby pracować. W Polsce niestety cały czas pokutuje ta druga prawda…

Polecane w serwisie

Popularne artykuły