zwierze u okulisty

Okulistyka weterynaryjna – kiedy zabrać zwierzę do okulisty?

Wypadnięcie trzeciej powieki, zaćma, jaskra – to choroby, które nie tylko tyczą się człowieka. Mogą mieć z nimi do czynienia także domowe zwierzęta. Leczeniem takich oraz wielu innych jednostek chorobowych, zajmuje się okulista weterynaryjny.

Okulistyka weterynaryjna – z jakimi problemami mogą mieć do czynienia zwierzęta?

No cóż, nie tak łatwo ocenić, czy u zwierzęcia postępuje choroba. Przychodnia weterynaryjna we Wrzeszczu jest na pewno regularnie odwiedzana – w szczególności, jeżeli chodzi o obowiązkowe szczepienia. O dodatkowej wizycie na pewno trzeba będzie pomyśleć, jeżeli ktoś zauważy u swojego pupila takie objawy jak:

  • przekrwione spojówki,
  • częste mrużenie oczu,
  • widoczne rany w obrębie oczu, jakie mogły powstać na skutek zadrapania, 
  • często łzawiące oczy,
  • częste drapanie w okolicy oczu.

Okulistyka weterynaryjna w Gdańsku jest taką dziedziną, która zajmuje się takimi przypadkami. To dzięki niej może również dojść do rozpoznania takich chorób u zwierzęcia jak: zapalenie spojówek, zatkanie kanalików łzowych, koci katar.

Okulistyka weterynaryjna – nowoczesne metody leczenia

Przychodnia weterynaryjna we Wrzeszczu jest doskonale wyposażoną placówką, która jest w stanie zaoferować najlepsze metody leczenia. Tak, aby zwierzę mogło pozbyć się wszelkich dolegliwości zdrowotnych – o ile odpowiednio szybko trafi do lekarza. Okulistyka weterynaryjna w Gdańsku poszła na tyle do przodu, że można bez problemu poradzić sobie z wieloma przypadkami, dzięki czemu zwierzę jest w stanie normalnie funkcjonować. Nie można bowiem zapomnieć o tym, że oko jest organem silnie ukrwionym. Już lekkie zadrapanie jest w stanie spowodować dyskomfort u kota, psa. Czasem sam właściciel nie zdaje sobie z tego sprawy. Jednak warto się przyjrzeć temu, czy zwierzę nadmiernie nie interesuje się swoim okiem/oczyma. Jeżeli tak faktycznie jest, warto jak najszybciej udać się do okulisty, który będzie w stanie pomóc zwierzęciu i ulżyć w bólu.

Polecane w serwisie

Popularne artykuły