lampy

Oryginalne lampy

Oświetlenie mieszkań jest dla nas coraz bardziej istotnym elementem aranżacji wnętrza. Staramy się, aby służyło oni nie tylko wydobywaniu przedmiotów z mroku, ale przede wszystkim tworzeniu nastroju oraz podkreślaniu urody przedmiotów. Światło ma niezwykłe walory: potrafi sprawić, że miejsce ponure staje się przytulne, miejsce byle jakie nabiera wyrazu, a odstręczające zaczyna przyciągać.

Zejdź z utartych szlaków

Oczywiście najłatwiej udać się do supermarketu ogólnobudowlanego i kupić pierwszą z brzegu lampę. Problem polega na tym, że podobną będą mieli wszyscy dookoła – nasze mieszkanie na pewno nie stanie się oryginalne, kiedy zafundujemy sobie lampę z masowej produkcji. Warto więc zejść z utartych szlaków i poszukać oryginalnych lamp w małych sklepikach, sklepach internetowych czy na pchlich targach. A jeśli macie smykałkę do rękodzieła – zrobić ją sobie samemu.

Popatrzcie na poniższy tutorial – czyż nie jest to banalnie proste? Kiedy go oglądałam, przypomniało mi się, że moja córka zarzuciła przecież uprawianie gimnastyki artystycznej, ale nie sprzedała obręczy. Zrobiłyśmy wspólnie takie cudo, które doskonale współistnieje teraz w jej pokoju z cotton balls oraz świeczkami. Nastolatki uwielbiają klimatyczne oświetlenie pokoju, a efekt, który udało się uzyskać dając nowe życie starej obręczy, która kurzyła się za szafą, przeszedł najśmielsze oczekiwania.

https://www.facebook.com/buzzfeednifty/videos/2019327018322020/

 

Jeśli opcja DIY nie wchodzi w rachubę, poszukajcie gotowej oryginalnej lampy. Naprawdę warto. Szczególnie atrakcyjne modele znajdziecie wśród lamp witrażowych oraz tych z dmuchanego szkła. Właśnie w tych kategoriach produktów modele się  nie powtarzają – każdy jest jeden jedyny na świecie.

Niezwykła kolorystyka spowodowana, sposobem barwienia szkła, sprawia, że oświetlane takimi lampami wnętrza są bardzo zindywidualizowane. Warto zadać sobie trud i znaleźć ciekawy egzemplarz do swojego lokum. Górne oświetlenie to tylko jeden element, reszta to kinkiety, lampy podłogowe i stojące na stołach, biurkach, parapetach – im więcej, tym przytulniej.

oryginalne lampy

Dbałość o oświetlenie mieszkania to dbałość o aranżację oraz… samopoczucie właścicieli i gości. A także o idealne warunki do czytania, oglądania kina domowego, odrabiania zadań domowych…

Polecane w serwisie

Popularne artykuły