Panele fotowoltaiczne – co warto wiedzieć o ich montażu?

fotowoltaikaPanele fotowoltaiczne wpisały się już w krajobraz zarówno miast, jak również wsi. Już dawno przestały oznaczać synonim luksusu na rzecz rozwiązań skrojonych na miarę osób ceniących sobie troskę o ekologię, jak również szukających sposobów na generowanie oszczędności. Aby jednak w pełni wykorzystać potencjał jaki drzemie w czerpaniu prądu ze słońca należy zatroszczyć się o fachowy montaż instalacji. O czym mowa w praktyce? Jak ją przeprowadzić tak, aby móc nie tylko zapewnić jej długą żywotność, ale osiągnąć dzięki niej realne korzyści dla portfela? Podpowiadamy.

Po pierwsze – wysoka jakość paneli PV

Pierwszym i najważniejszym czynnikiem, jaki powinniśmy wziąć pod uwagę myśląc o instalacji fotowoltaicznej jest to, że muszą one charakteryzować się wysoka jakością wykonania, jak również komponentów z których zostały skonstruowane. Takie działanie przybliży nas do tego, żeby mocno wykorzystać potencjał energetyczny naszej przydomowej mikroinstalacji, a tym samym – obniżyć koszty ponoszone za użytkowanie energii elektrycznej.

Wybierając panele PV koniecznie stawiajmy więc na sprawdzonych producentów, takich jak https://hymon.pl/oferta/panele-fotowoltaiczne/. Takie działanie mocno przybliża nas do tego, że nie będziemy musieli ponosić ponownych kosztów w krótkim czasie – słowem – wydłuży proces eksploatacji paneli. Nie bez znaczenia pozostaje także fakt, że ceny takich rozwiązań maleją, więc siłą rzeczy coraz więcej osób prywatnych, jak również przedsiębiorców może pozwolić sobie na zakup tej inwestycji. Nic więc dziwnego, że panele PV tak mocno wpisały się już w krajobraz nie tylko miejski, ale także wiejski.

Kolejna ważna kwestia odnośnie do jakości – to zwracanie szczególnej uwagi na zapotrzebowanie energetyczne danego budynku. Każdy ma inną, więc do tego rodzaju działań musimy podchodzić do tej sprawy mocno indywidualnie. Wiedzą to doskonale pracownicy dobrych firm, więc to kolejny argument za tym, aby składać zamówienia tylko u najlepszych na rynku. Na tego rodzaju inwestycji nie ma sensu oszczędzać, jeśli chcemy generować realne oszczędności wespół z tym, że poniesione koszty nam się zwrócą. Plusem jest to, że możemy skorzystać z dofinansowania.

Zobacz także: http://www.uczajki.pl/rodzaje-pomp-ciepla-koszt/

Fachowy montaż – o jakim mowa?

Fachowy, przeprowadzony zgodnie ze sztuką montaż jest przysłowiowym kluczem do sukcesu. Oznacza to, że musimy koniecznie skupić się na tym, żeby zatrudnić specjalistów, którzy mają w tej materii doświadczenie. Od tego zależy już nie tylko to, że będziemy mogli w pełni wykorzystać potencjał energetyczny paneli PV, ale przede wszystkim wpłynąć na nasze bezpieczeństwo.

Panele można montować zarówno na budynkach użyteczności publicznych, komercyjnych, jak i domach jednorodzinnych. Sęk w tym, aby dobrać sprzęt o odpowiedniej mocy. Kolejna kwestia – miejsce montażu. Do wyboru mamy dach, elewację oraz grunt. W pierwszym przypadku w grę wchodzi inwestycja w dobrej klasy szyny, które sprawią, że nie będziemy musieli martwić się o mocowanie paneli. W przypadku montażu na gruncie konieczne będzie zakupienie właściwej konstrukcji wspierającej.

Montaż paneli na dachu wiąże się z właściwym kątem nachylenia – tutaj w grę wchodzi przedział między 35 a 40 stopni. W każdym z miejsc ważna jest ekspozycja. Południowa będzie idealna zarówno dla dachu, elewacji, jak i gruntu. W przypadku dachu i gruntu można też postawić na południowo-zachodnią. Jeśli w grę wchodzi tylko południowo-wschodnia to należy liczyć się z zacienieniem.

Dodaj komentarz