grillowa patelnia

Patelnia grillowa

Sezon grillowy trwa w naszym klimacie krótko. Za krótko… Grillowanie na świeżym powietrzu to wielka przyjemność, ale tylko pod warunkiem, że jest piękna pogoda. Ileż to razy od biesiadnego stołu przegania nas nadciągająca burza? Ile razy musimy salwować się ucieczką, bo nagła zmiana pogody krzyżuje nam weekendowe plany? Kiedy już się uda spędzić miły dzień przy grillu, czujemy się jakbyśmy pana Boga za nogi złapali.

Wiosna, lato i… właściwie pozamiatane. Tyle grillowania. Warto więc przedłużyć sobie sezon na grill kupując specjalną patelnię do używania w domowej kuchni. Patelnia grillowa daje nam nie tylko złudzenie przyrządzania mięs, ryb i warzyw na prawdziwym ruszcie nad ogniem – charakterystyczne tłoczenia na dnie dające efekt przyrumienionych pasków prążków na żywności – ale i gwarantuje przygotowanie zdrowego posiłku. Patelnia grillowa nie wymaga ciągłego podlewania mięsa tłuszczem, przez co posiłek jest mniej szkodliwy dla wątroby.

 

Wybór patelni grillowych na rynku jest spory. Traficie nawet na takie z automatyczną regulacją temperatury grzania. Kwadratowe, prostokątne, okrągłe – wybór uzależnić trzeba od kształtu palników na naszej kuchence. Chodzi o to, by jak największa powierzchnia patelni miała kontakt z płytą grzejną. Dobra patelnia grillowa powleczona jest teflonem albo inną nieprzywierającą warstwą ochronną. Przygotowane na niej pokarmy są kruche, soczyste, aromatyczne.

Czy warto kupić patelnię grillową, kiedy ma się już w domu całą gamę innych garnków i patelni? Warto. Posiłki przyrządzane na patelni grillowej to zupełnie inna jakość i… frajda. Na fantazyjnie prążkowane kurze biusty czy karkówkę skusi nawet największy niejadek. Szaszłyki, pieczone warzywa albo ryby są naprawdę smaczne.

Jeśli spodoba wam się pichcenie na prążkowanej patelni, możecie szarpnąć się na grill elektryczny. Będąc posiadaczem obu ustrojstw możecie ogłosić, że sezon grillowy trwa przez cały rok. Taka zmiana żywieniowych przyzwyczajeń dobrze zrobi każdemu: pieczenie i grillowanie zamiast smażenia w głębokim tłuszczu to jedno z bardziej prozdrowotnych posunięć!

Kup patelnię grillową. Naprawdę warto!

Polecane w serwisie

Popularne artykuły