piec wolnostojący

Piece wolnostojące

koza czyli piec wolnostojącyJest alternatywa dla tradycyjnych kominków: piece wolnostojące nazywane też kozami. Nowoczesne kozy to stalowe konstrukcje z estetyczną komorą spalania, które równie atrakcyjnie prezentować się będą w drewnianym domku letniskowym jak i w salonie. Jeśli dodatkowo wybierzesz model z półką nad komorą spalania, masz gwarancję, że twoja kawa nawet pozostawiona na dłuższą chwilę zawsze będzie ciepła i aromatyczna. Piec wolnostojący opalany jest, podobnie jak kominek, drewnem i towarzyszy mu taki sam przyjemny zapach. Wykonane z żaroodpornego materiału drzwiczki pozwalają rozhulać kozę do bardzo wysokich temperatur, dzięki czemu możesz zapewnić swojemu mieszkaniu przyjemne ciepło o każdej porze roku, także w chłodne wiosenne albo letnie dni.

Ciepło, cieplej, najcieplej

Wyobraź sobie, że wracasz z długiego spaceru, dopadła cię letniakoza AB burza i jesteś cały przemoczony. Chwila i, jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżki, pojawia się ogień. Koza roztacza wokół przyjemne ciepło. Suszenie ubrań niech się odbywa na łazienkowym sznurku, ale ciało lepiej rozgrzać przy piecyku. To ciepło, którego nie da się porównać z żadnym innym. I przyjemność, której nie zastąpi ani koc, ani gorąca herbata. Nowoczesne piece wolnostojące wyposażone są w system kurtyny powietrznej, który znacznie ogranicza osadzanie się sadzy na szybie. Nie ma chyba nic bardziej irytującego, niż czarna szyba, przez którą nie widać buzującego ognia. Domycie takiej szyby, mimo możliwości kupienia odpowiednich preparatów, nie jest łatwe.

Do wyboru, do koloru

piecyk wolnostojącyOczywiście koza typu AB to nie jedyny model nowoczesnego pieca wolnostojącego. Na rynku dostępne są piece wolnostojące o rozmaitej estetyce i różnej funkcjonalności, pasujące zarówno do wnętrz tradycyjnych jak i nowoczesnych. Zaprojektowane w ramach klasycznego wzornictwa jako piece na nóżkach, albo jako modele awangardowe: przypominające niemal rakietę kosmiczną.

Piece wolnostojące zdobywają coraz większą popularność jako alternatywa dla kominków tradycyjnych, które nie zawsze sprawdzają się w standaryzowanych wnętrzach typu mieszkanie w budynku wielorodzinnym.

 

Polecane w serwisie

Popularne artykuły