fotograf poznań

Profesjonalny fotograf z Poznania

Miałam kiedyś okazję brać udział w profesjonalnej sesji fotograficznej. Oczywiście nasłuchałam się wcześniej, że niczym się ona nie różni od zwykłego „cykania fotek”. Umalują cię i tyle, twierdził mój rozmówca. I się mylił. Ta sesja to była jedna z najlepszych sesji… terapeutycznych, w jakich miałam okazję brać udział. Bo to jest tak, że…

fotograf

Fotografowie amatorzy nie pomogą ci w niczym. Profesjonalista współpracuje z makijażystką, oświetleniowcem – ma do towarzystwa innych ludzi, którzy pomagają mu w stworzeniu perfekcyjnej fotografii. Oczywiście to on naciska ów guzik, ale robi to dopiero wtedy, kiedy jest całkowicie przekonany, że to jest odpowiednia pora. I nie ma żadnego parcia na to, żeby ta najlepsza fotografia pojawił się jako efekt pierwszych kilku spustów migawki. Fotograf profesjonalista puszcza serię i nie działa pod presją czasu. Szuka i namawia do szukania: idealnej pozycji, idealnego makijażu, idealnego światła. Wyszłam z tej sesji jak nowo narodzona. Okazało się, że fotogeniczność to jedno, a doskonały warsztat – drugie. I że bez tego warsztatu nic nie da się zrobić.

fotograf poznań

Fotograf profesjonalista dysponuje talentem i sprzętem. Nie udaje domorosłego geniusza, który cyka arcydzieła smartfonem. Jest cierpliwy i wie czego chce.

Miałam też okazję przyglądać się pracy pewnego fotografa obiektowego. Fotograf był z Poznania i miał iście poznańską skrupulatność we krwi. Kiedy zobaczyłam efekty jego pracy w postaci fotografii na stronę internetową zaprzyjaźnionej restauracji, dech mi zaparło. Te zdjęcia warte były poświęconego im czasu!

Jeśli potrzebuję zdjęć, na których chcę wyglądać dobrze, albo ktoś znajomy szuka fotografa, polecam wyłącznie profesjonalistów. Tylko oni podnoszą fotografię do rangi sztuki. Tylko oni umieją wydobyć z modela/modelu to, co najlepsze. Oczywiście wierzę, że prawdziwy fotograf pokazuje życie takim jak jest, a nie stara się je podkolorować albo wyfotoszopować. Ale wydobywanie wewnętrznego piękna to właśnie owo „jak jest” – to prawda zakryta przed oczami ignorantów, a dostępna jedynie artystom. Ten fotograf z Poznania jest artystą.

Polecane w serwisie

Popularne artykuły