program grantowy dla szkół

Program grantowy dla szkół, czyli jak ugryźć milion

Nie, nie jest to instrukcja, postępując zgodnie z którą dowiedzieć się można jak zdobyć tak wielką kwotę pieniędzy. Możliwe jednak, że kto zada sobie trud uczestniczenia w warsztatach matematycznych organizowanych w ramach programu garntowego „mPotęga”, ten na żadnym etapie edukacji ne będzie miał problemów z matematyką i uda mu się zdobyć tak dobrze płatny zawód, że ugryzienie miliona nie będzie jedynie marzeniem.

Od lat we wszelkich badaniach okazuje się, że polskie dzieci mają kłopoty z matematyką. Przedszkolaki kochają liczyć i główkować, a potem idą do szkoły i ta naturalna ciekawość zanika. Sposób, w jaki jesteśmy od pokoleń uczeni matematyki, zniechęca najwytrwalszych. Można by powiedzieć, że jeśli ktoś osiąga matematyczne sukcesy, to racze wbrew szkole, a nie dzięki niej.

mpotega

Uczyć się z pasją

Nie oznacza to jednak, że na matematykę nie można znaleźć sposobu. Organizacje pozarządowe – fundacje i stowarzyszenia a także szkoły i inne placówki oświatowe mają możliwość pozyskiwania grantów na organizowanie zajęć dla dzieci, w ramach których rozwijać można kompetencje matematyczne. Granty dla szkół to realne pieniądze, za którymi idzie realna szansa zorganizowania zajęć dla wszystkich dzieci nie mających serca do matematyki albo tych, które matematykę kochają i chcą pokochać jeszcze bardziej. To także szansa dla nauczycieli – mogą przestać myśleć o „realizowaniu programu” a zacząć realizować swoje i swoich uczniów pasje.

Matematyka to potęga!

We współczesnym świecie kompetencje matematyczne są nie do przecenienia. Matematyka to logiczne myślenie, dostrzeganie związków przyczynowo-skutkowych, umiejętność poszukiwania wciąż nowych rozwiązań. Program grantowy dla szkół, dzięki któremu doskonalić można zdolności matematyczne to szansa dla przyszłych inżynierów czy informatyków.

mpotega

Właśnie teraz, na niższych etapach edukacji dowiedzieć się mogą jaka siła i kreatywność tkwi w umyśle matematyka, dla którego królowa nauk to nie tylko słupki, równania i funkcje. Matematyka jest wszędzie! To umiejętność tak samo ważna, jak znajomość języka angielskiego. Więcej o programie tutaj.

Polecane w serwisie

Popularne artykuły