protezy

Protezy po amputacji – jak dobiera się je do uwarunkowań pacjenta?

Niewygodna i utrudniająca życie proteza to prawdziwy koszmar. Tego typu rozwiązanie powinno być jak najlepiej dobrane, by służyło poprawie jakości życia osoby po amputacji. Nie trzeba męczyć się z niskiej jakości protezą, mając do wyboru dużo nowoczesnych typów – kosmetycznych, mechanicznych lub hybrydowych. 

Duży wybór protez – nowoczesne zaopatrzenie ortopedyczne

Zapotrzebowanie na protezę wiąże się z wrodzonym brakiem kończyny lub amputacją jej w wyniku choroby czy zdarzenia losowego (dotyczy to także części kończyn). Dostępne protezy po amputacji to wysokiej jakości produkty. Już samo to przesądza o ich wygodzie, a do tego wszelkie rodzaje protez dopasowuje się do uwarunkowań pacjenta.

Pierwszym etapem wyboru protezy jest rozmowa, na podstawie której ustala się dokładnie jakie są potrzeby pacjenta. Niektórzy na początku nie wiedzą, jak będą sobie radzili, więc sens ma np. proteza tymczasowa jako element wdrożenia danej osoby w temat. Na podstawie uzyskanych wrażeń ustala się dalsze postępowanie.

Protezy tymczasowe – co powinno je zastąpić?

Zamiast noszonych na samym początku protez tymczasowych mogą zostać użyte najprostsze nowoczesne protezy rąk – kosmetyczne. Z uwagi na chęć zapewnienia sobie większej samodzielności warto zdecydować się na protezę mechaniczną lub hybrydową. Niestety nie zawsze możliwe jest nabycie najlepszej możliwej protezy ze względów finansowych.

Marzeniem wielu osób po amputacji kończyny jest np. funkcjonalna bioniczna ręka – korzystanie z niej pozwala na wykonywanie wielu czynności na co dzień. Niektóre szczególnie nowoczesne protezy umożliwiają uzyskanie sporej precyzji ruchu. Jest to ważne zwłaszcza w przypadku dłoni – palce powinny być dość mobilne.

Proteza dłoni na zamówienie – maksimum wygody

Uwzględnianie potrzeb i oczekiwań pacjenta pozwala na stworzenie protezy kończyn na zamówienie, ściśle według wytycznych. Ważną kwestią w przypadku wszelkich zamienników kończyn jest lekkość – noszenie ciężkiej protezy to problem, nie ułatwienie. W produkcji korzysta się z nowoczesnych materiałów i dokładnie analizuje wymiary.

Podsumowując, możliwość zamówienia protezy odpowiadającej oczekiwaniom jest dużym ułatwieniem dla osób po amputacji. Duży wybór nowoczesnych protez pozwala zapewnić sobie wysoką mobilność i samodzielność.

Polecane w serwisie

Popularne artykuły