podnosnik koszowy

Przy jakich typach prac sprawdzają się podnośniki koszowe?

Podnośniki koszowe składają się z mechanizmu jezdnego, urządzenia do podnoszenia i platformy roboczej. Zapewniają wygodny dostęp do oddalonych miejsc i umożliwiają prowadzenie prac na wysokościach. Różne typy podnośników zapewniają wszechstronne możliwości, dlatego są chętnie wykorzystywane w różnych branżach. Poznaj ich zastosowanie i przekonaj się, w jakich branżach sprawdzają się podnośniki koszowe nożycowe i teleskopowe!

Podnośniki teleskopowe do pracy w trudno dostępnych miejscach

Podnośniki koszowe służą do transportu na niewielkie odległości. Najpopularniejsze rodzaje maszyn tego typu to podnośnik koszowy nożycowy i teleskopowy. Podnośniki teleskopowe pracują w poziomie i pionie, dlatego są idealne do zastosowania w ogrodnictwie. Używane są do przycinania trudno dostępnych gałęzi drzew i wysokich krzewów. Wynika to z ich właściwości. Wysuwane ramię i regulacja pionowa pozwalają na dotarcie do miejsc zasłoniętych przez przeszkody takie jak drzewa lub latarnie. Podnośniki koszowe używane są tam, gdzie ciężko się dostać z rusztowania lub drabiny. Nadają się także do prac elektrycznych prowadzonych na wysokości oraz podczas napraw sygnalizacji świetlnej lub innych instalacji znajdujących się poza zasięgiem drabiny. Z ich pomocą możliwe są też bezpieczna konserwacja i odśnieżanie dachów.

Prace remontowe i konserwacyjne przy ścianach budynków

Podnośniki nożycowe Tor Industries umożliwiają bezpieczne prowadzenie prac na wysokości. Podnośniki te pozwalają na przemieszczanie się pomiędzy różnymi kondygnacjami budynku. Stosuje się je w miejscach z wygodnym dojazdem. Możliwość umieszczenia maszyny bezpośrednio pod ścianą jest tu kluczowa, ponieważ podnośniki nożycowe działają w pionie. Przestronna i stabilna platforma umożliwia wykonywanie nawet precyzyjnych prac takich jak mycie okien lub konserwacja elewacji. Mają zastosowanie podczas robót prowadzonych w zakładach produkcyjnych, halach i magazynach oraz innych obiektach o dużej kubaturze. Duży podest i udźwig do 500 kg umożliwiają korzystanie z platformy przez wiele osób naraz oraz przemieszczanie ładunku w pionie. Wszechstronne zastosowanie sprawia, że podnośniki koszowe używane są w różnych branżach: w budownictwie, pracach porządkowych, wieszaniu reklam i pielęgnacji terenów zielonych.

Polecane w serwisie

Popularne artykuły