poradnia psychologiczna

Psycholog – kiedy szukać pomocy

Bywa, że nie ogarniasz. Świat wali ci się na głowę, a ty ciągle czekasz, że stanie się coś, co w cudowny sposób poprawi twoją sytuację. Cudów nie ma. Albo pozwolisz sobie pomóc, albo będziesz się męczyć niepotrzebnie. Lista powodów, które powinny cię zmotywować do wizyty u psychologa jest bardzo długa, ale to ty sam wiesz najlepiej, kiedy miarka się przebrała i dłużej już tak nie da się żyć. Jest taki smutek, który zabija – nie lekceważ swojej i cudzej niechęci do życia, wstawania z łóżka, robienia czegokolwiek. Ten smutek nazywa się depresja i nieleczony może skończyć się śmiercią.

psycholog warszawa

Niejedna poradnia psychologiczna w Warszawie okaże ci wsparcie. W niejednej znajdziesz fachowców, którzy nie będą kazali ci brać się w garść i nie marudzić. Oni, w przeciwieństwie do twoich bliskich, mają wiedzę na temat działania choroby i zrobią wszystko, żeby ci pomóc.

Dobry psycholog to rzetelny fachowiec, któremu możesz zaufać. Oczywiście poprawa nie nastąpi z dnia na dzień, ale już sam fakt, że trafisz pod właściwe skrzydła jest nie bez znaczenia. Koniec z szukaniem po omacku; błaganiem rodziny, by dała ci spokój, zrozumiała, że nie da się z depresji wyciągnąć samemu, niczym Baron Munchausen za włosy.

poradnia psychologiczna

A przecież depresja jest tylko jednym z powodów, który powinien cię skłonić do wizyty u psychologa. Wiele sytuacji życiowych sprawia, że w depresję wpadamy – czasem jednak objawy nie są związane z ta podstępną chorobą, a i tak warto skorzystać z pomocy fachowca. Chociażby po to, żeby popatrzył na nasze nierozwiązywalne problemy z innej perspektywy i pomógł dojść do wniosku, że rozwiązanie istnieje!

Psychologów w Warszawie dostatek. Nie szukaj wymówek – szukaj dobrych poradni psychologicznych.  Jeśli nie ta, to inna. W końcu znajdziesz terapeutę, który wzbudzi twoje zaufanie i pomoże ci wyjść z kryzysu. Życie jest zbyt krótkie, żeby czekać na  c o ś, na  c u d, na  j u t r o…

 

 

Polecane w serwisie

Popularne artykuły