reflektory ksenonowe

Reflektory ksenonowe

reflektory ksenonoweChociaż do obowiązku jazdy na światłach kierowcy już dawno przywykli, światła światłom nierówne. Im lepsze źródło tego światła, tym bezpieczniejszy kierowca, który lepiej widzi to, co się dzieje na drodze i na poboczu, jego pasażer i pieszy. To złudzenie, że w pogodny słoneczny dzień każdy samochód jest dobrze widoczny. Kto prowadzi, ten wie, że światła do jazdy dziennej i światła drogowe naprawdę ułatwiają życie i wzmagają czujność kierowców.

Ksenon vs halogen

Szczególne godne polecenia są reflektory ksenonowe. Zapewniają one światło o znacznie dłuższym zasięgu i dwa razy większej intensywności w porównaniu do tradycyjnych reflektorów halogenowych, a zużywają o połowę mniej energii. Reflektory ksenonowe gwarantują kierowcy doskonałą widoczność m.in. dzięki większemu zasięgowi snopu światła. To bardzo ważne zwłaszcza, kiedy zmierzcha i po zmroku – oczy szybciej się męczą i kierowca ma kłopot z dostrzeżeniem pieszych idących poboczem (zwłaszcza jeśli lekceważą przepisy i nie mają odblasków) czy zwierząt. Klasyczna halogenowa żarówka samochodowa o mocy 55 W daje mniej światła niż lampa ksenonowa o mocy 35W. Reflektory ksenonowe są trzy razy trwalsze niż halogenowe i nie emitują promieniowania ultrafioletowego.

Samochód spersonalizowany

W najnowocześniejszych samochodach stosuje się oświetlenie bi-ksenonowe czyli i światła do jazdy dziennej, i drogowe korzystają z technologii ksenonowej.
Wśród innych nowoczesnych rozwiązań technologicznych, reflektory ksenonowe Forda znajdują się na liście najbardziej pożądanych przez klientów rozwiązań. Na liście tej znajdują się także czujniki parkowania, znacznie ułatwiające parkowanie w mieście, w którym każdy centymetr przestrzeni parkingowej jest na wagę złota i kamera parkowania tyłem, uruchamiająca się automatycznie po wrzuceniu biegu wstecznego.
Nowe technologie w ofercie Forda pozostają do dyspozycji klientów, którzy mogą dowolnie zaprojektować swój samochód pod względem najbardziej odpowiadających im funkcjonalności. Prowadzenie samochodu staje się dzięki nim coraz prostsze i coraz bardzie intuicyjne. Personalizacja możliwości samochodu dzięki indywidualnemu doborowi dostępnych w ofercie funkcji sprawia, że każdy właściciel samochodu może w dowolny sposób skonfigurować „wnętrzności” swojego pojazdu.

Polecane w serwisie

Popularne artykuły