roletki do samochodu

Ruszamy w drogę. Z dzieckiem

Podróż z dzieckiem bywa bardzo uciążliwa. Nieustanne marudzenie; pytania o to, kiedy dojedziemy co dziesięć minut; bitwy rodzeństwa na tylnej kanapce; piciu; siusiu; a daleko jeszcze. Trujące pociechy mogą obrzydzić podróżowanie. Ne warto jednak czekać, aż dziecię podrośnie i samo ruszy w świat – lepiej od małego uczyć je, że podróżowanie to przyjemność i szukać takich rozwiązań, które ułatwią nam wszystkim  (i dorosłym, i dzieciom) życie w trasie.

  1. Poduszka do fotelika samochodowego

fotelik samchodowy podpórka pod głowę

W długiej trasie najwygodniej gdy maluch zaśnie. Kołysany monotonnym brzęczeniem silnika odpływa w krainę Morfeusza, a my pędzimy autostradą, żeby jak najszybciej dotrzeć do celu. Kłopotem bywa opadająca głowa siedzącego w foteliku dziecka – to nie tylko dyskomfort, ale u młodszych dzieci także niebezpieczeństwo uduszenia. Poduszka do fotelika stabilizująca szyję przyda się na pewno.

2. Magnetyczne gry podróżne

magnetyczna gra podróżna

Jeśli podróżuje z nami dwoje lub więcej dzieci, gry podróżne z magnetyczną planszą i pionkami czy żetonami na pewno zajmą je na jakiś czas. Nic nie spadnie na ziemię wywołując falę jęków w stylu „podaj mamooo”, nic nie poturla się pod nogi kierowcy, zagrażając kłopotami z wciśnięciem pedału gazu czy hamulca.

3. Organizer samochodowy

organizer samochodowy

Nie tylko ochroni oparcie przedniego siedzenia przed skopaniem, ale także pomoże w utrzymaniu porządku na tylnej kanapie i w schowkach. W organizerze wszystkie niezbędne rzeczy dziecko ma pod ręką. Może samo po nie sięgnąć, nie ma potrzeby, żeby pasażer siedzący z przodu interweniował. Nic nie spadnie, nie zgubi się, nie rozleje.

Oczywiście to nie jedyne ułatwiacze życia w podróży z dzieckiem. Każdy ma na pewno swoje osobiste patenty, wśród których uchwyt na tablet czy rolety są raczej banalne. Wszystko jedno jakich gadżetów używamy w podróży, liczy się efektywność. Wielokilometrowa podróż samochodem z dwójką dzieci potrafi nieźle dać się we znaki! A przecież w trasie kierowca potrzebuje skupienia szczególnie! Przemęczony i poirytowany stwarza bezpośrednie zagrożenie dla swoich pasażerów oraz pozostałych uczestników ruchu drogowego.

Polecane w serwisie

Popularne artykuły