karma dla kotów wrażliwych

Sensitive znaczy wrażliwy

Kota karmić – kłopoty mieć będziesz.

Gdyby istniały jakieś współczesne senniki egipskie, koty na pewno zajmowałyby  w nich poczesne miejsca. Bo z karmieniem kota zawsze są kłopoty. Koty, podobnie jak ludzie, miewają bardzo wrażliwe żołądki; rozmaite schorzenia wymuszające indywidualne dostosowanie diety,  także upodobania, fochy i zachcenia. Słowem: powyższe sennikowe hasło można by opublikować w ciemno – i egipskie ciemności niech zakryją tę miskę.

żarcie dla kota

Sensitive i syty

Kot z wrażliwym żołądkiem jest takim samym łakomczuchem jak kot zdrowy. Obydwa typy czworonogów wymagają karmy dobrze zbilansowanej i bogatej mięso, białko i witaminy. Prawidłowo żywiony kot domowy, taki kanapowiec, co to sobie myszki nie złowi, na ptaszka nie zapoluje, musi mieć karmę dobraną do stanu zdrowia, aktywności, wieku… Purina sensitive to karma, którą nie pogardzają najbardziej wybredne osobniki. Karma, której skład znasz co do joty i dlatego, kiedy kotu trafi się jakaś żołądkowa niedyspozycja, możesz udać do weterynarza i ustalić co zaszkodziło. No, chyba że twój kot jest paskudnym śmieciojadem i ustalenie jego jadłospisu jest niewykonalne ze względu na fakt, że wór ze śmieciami dawno już wylądował w miejscu docelowym, a rozwleczone na podłodze coś, co wydawało ci się parówką, było jednak czymś innym…

Pamiętaj:

  • Purina sensitive jest lekkostrawna, służy skórze i sierści;
  • Kot nie musi jeść bez przerwy, choć gdybyś mu to umożliwił – jadłby, gdyż:

 

kot

  • Od czasu do czasu podrzuć kotu świeże mięsko albo rybę;
  • Indywidualne zapotrzebowania żywieniowe kotów mogą się różnić, a ilość podawanej karmy powinna być tak dostosowana, aby utrzymać szczupłą sylwetkę i prawidłową masę ciała;
  • Kup kotu dozownik karmy, np. piłkę – niech się gadzina trochę pomęczy jedząc (polując…) – nie będzie się wtedy przeżerać.

I nie daj się nabrać na słodkie oczy kota i różne myki producentów karm, w których zawartość mięsa wynosi tyle… promili, co zawartość alkoholu we krwi osoby te słowa piszącej, czyli ZERO.

Kota karmić – kłopoty mieć będziesz? Bujda na resorach. Jakieś bajeczki ze starego sennika…

Polecane w serwisie

Popularne artykuły