Siatki zgrzewane – czy warto je stosować? Zalety, zastosowanie, kupno

siatki zgrzewaneSiatki metalowe powstają nie tylko przez ich zaplatanie. Obecnie bardzo popularne są siatki zgrzewane. Jakie zastosowanie mają siatki metalowe tego typu? Kiedy warto zdecydować się na ich zakup? Gdzie można je zamówić?

Czym cechują się siatki zgrzewane?

Do produkcji metalowych siatek używane są druty metalowe, które są odpowiednio ze sobą łączone. W przypadku siatek zgrzewanych druty układane są prostopadle i równolegle do siebie, a następnie poddawane są one procesowi zgrzewania, który trwale je łączy.

Siatki zgrzewane powstają z drutu o średnicy wynoszącej od 3 mm do nawet 8 mm w zależności od zapotrzebowania. Mogą mieć one różne kształty oraz wielkości oczek – prostokątne, kwadratowe. Ponadto siatki te mogą być wykończone za pomocą drutu lub też mogą mieć wystające krawędzie.

Dostępne są gotowe warianty siatek zgrzewanych w różnych wymiarach. Ponadto siatki zgrzewane producent – https://www.sitometal.pl/oferta/siatki-zgrzewane może wykonać na indywidualne zamówienie według potrzeb klientów.

Siatki zgrzewane – zastosowanie

Ze względu na swoją budowę oraz właściwości siatki zgrzewane są stosowane obecnie w wielu obszarach. Wśród przykładowych zastosowań tego typu siatek znajdują się poniższe:

Ogrodzenia

Najczęściej siatki zgrzewane wybierane są do wykonania ogrodzeń, na przykład wokół terenów przemysłowych czy budynków mieszkalnych. Siatka doskonale nadaje się też do wykończenia bram, furtek czy balustrad o wyglądzie korespondującym z ogrodzeniem. Można kupić także siatki malowane i przetłaczane, które wyróżniają się estetycznym wyglądem.

Konstrukcje stalowe

Siatki używane są jako element konstrukcji stalowych o szerokim zastosowaniu, między innymi do wykonania konstrukcji pod montaż innych elementów, jako zabezpieczenia czy też wypełnienia.

Kosze

Siatki mogą być wykorzystane do wykonania koszów o różnych wielkościach, między innymi do przechowywania w magazynach czy w zakładach produkcyjnych. Nadają się one także do umieszczenia na paletach, tworząc praktyczne skrzyniopalety do przechowywania.

Przegrody

Z siatek można wykonać przegrody, na przykład w zakładach pracy, aby łatwo oddzielić od siebie różne produkty, surowce.

Ochrona przewodów kominowych

Siatki zgrzewane umieszczane na przewodach kominowych zabezpieczają je przed dostępem, między innymi przed ptakami.

Gdzie zakupić siatki zgrzewane?

Najszerszy asortyment siatek zgrzewanych jest dostępny bezpośrednio u ich producentów. Można wtedy zamawiać je także w wybranych przez siebie wariantach pod kątem parametrów technicznych, by dobrać je do konkretnego zastosowania.

Z ofertą producentów siatek zgrzewanych można zapoznać się bliżej online już teraz i wybrać najkorzystniejszą opcję dla siebie, także wraz z dostawą pod wyznaczony adres.

Dodaj komentarz