trądzik u dorosłych

Skuteczny lek na trądzik

Trądzik nie jest przypadłością wyłącznie osób w wieku dojrzewania. To kłopot, który może dopaść nas w każdym wieku. Często jest jednym z objawów czającej się choroby autoimmunologicznej, zaburzeń hormonalnych czy nadmiernego przewlekłego stresu. Manifestacje skórne w postaci wyprysków, zaskórników, stanów zapalnych są bardzo uciążliwe. Nie pomaga żaden makijaż, czujemy się dyskomfortowo, nie mamy ochoty na bliższe spotkania z ludźmi.

Więcej niż jedno działanie

Skuteczny lek na trądzik przydaje się więc nie tylko nastolatkom w czasie najsilniejszej burzy hormonów, ale także ich rodzicom, którzy przeżywają kolejną burzę i radzą sobie z nią z takim samym trudem jak ich nastoletnie pociechy. Trzeba pamiętać, że skóra trądzikowa wymaga specjalnego traktowania i nigdy nie stanie się tak, że pierwsze czy drugie użycie kremu czy toniku sprawi, iż zmiany skórne się cofną. W przypadku osób dorosłych trądzik ma często więcej niż jedną przyczynę a skuteczny lek na trądzik – więcej niż jedno działanie: nie tylko hamuje rozwój bakterii, ale także nawilża, natłuszcza i chroni naskórek. Jeśli trądzik dorosłych wiąże się z wystąpieniem jakiejś choroby ogólnoustrojowej, koniecznie trzeba poinformować lekarza, że zamierzamy podjąć terapię dermatologiczną. Leki i kosmetyki nie powinny wchodzić sobie nawzajem w drogę.

 

skuteczny lek na trądzik

Damy radę!

Trądzik dorosłych jest oporny w leczeniu i ma tendencję do nawrotów. Nie oznacza to jednak, że powinniśmy odpuścić i pogodzić się z faktem, że nasza skóra jest w kiepskim stanie. Dermokosmetyki potrafią naprawdę polepszyć stan chorej skóry i sprawić, że poczujemy się pewniej patrząc na własne odbicie w lustrze. Trądzik jest bowiem tą przypadłością, która upośledza nasze kontakty społeczne: zwyczajnie wstydzimy się pokazać między ludźmi. Może gdybyśmy zdawali sobie sprawę jak wiele osób ma ten sam problem, nie czulibyśmy się zażenowani.

skuteczny lek na trądzik

Leczenie trądziku warto podjąć w każdym wieku, bo są na rynku skuteczne leki i dermokosmetyki. Nie, nie wszystkie są drogie. Nie, ne zawsze wymagają recepty. Wymagają za to decyzji: zabieramy się za siebie i kropka. Może to będzie jedno z waszych noworocznych postanowień?

Polecane w serwisie

Popularne artykuły