nakładki smart dom do wmontowania w dowolny mebel

Smart Home: meble ładujące urządzenia mobilne

nakładki smart dom do wmontowania w dowolny mebelKoniec z rozpaczliwym poszukiwaniem ładowarki do telefonu. Koniec z bezładną plątaniną kabli, gdy każdy ma swój smartfon i tuż przed wyjściem z domu próbuje go prędko doładować. IKEA planuje wprowadzenie na rynek serii mebli Smart Home przystosowanych do bezprzewodowego ładowania urządzeń mobilnych. W meble wmontowane będą ładowarki pracujące w standardzie Qi obsługiwanym przez większość telefonów działających w oparciu o system Android i Windows Phone. W planach jest także wypuszczenie na rynek specjalnych podkładek kompatybilnych z iPhone’ami oraz starszymi modelami Samsunga.

Połóż i ładuj

W serii Smart Home planuje się produkcję szafek, stolików nocnych i lamp – podłogowych i na biurko, a uzupełnieniem serii będzie podstawka, na której ładować będzie można kilka smartfonów jednocześnie. W podstawki wmontowane będą wtyczki USB. IKEA oferuje też samą ładowarkę, którą można wmontować w dowolne miejsce – dowolny mebel. Miejsce to oznaczone jest symbolem „+”. Łatwo sobie wyobrazić jak uporządkowane zostaną nasze biurka i półki, kiedy przestaną nas zajmować kable oraz jaki komfort zyskają użytkownicy urządzeń mobilnych łatwo gubiący ładowarki. Można oczywiście myśleć, że to rozwiązanie dla leniwych, którym nie chce się nawet podpiąć swojego smartfona do wiecznie włożonej do kontaktu ładowarki, ale tak naprawdę to kolejny krok w stronę czyszczenia naszych mieszkań z nadmiaru przedmiotów. Krok ku skandynawskiej czystej formie, w której jest miejsce wyłącznie dla rzeczy pięknych i funkncjonalnych.

Ze smakiem i z polotem

IKEA ceni sobie przede wszystkim funkcjonalność. Kolejne inteligentne  rozwiązanie, tym razem mające na celu uwolnienie przestrzeni mieszkalnej od nadmiaru kabli i wtyczek, na pewno zyska swoich zwolenników. Nie dość, że gwarantuje wysoką estetykę pomieszczeń, to jeszcze zapewnia możliwość symultanicznego ładowania wszystkich gadżetów w jednym miejscu. To doskonałe rozwiązanie dla osób, które rozsiewają swoje urządzenia mobilne po półkach – wystarczy teraz w miejsca ich najczęstszego pobytu wmontować podkładkę indukcyjną i to, co było wadą (zostawianie sprzętu byle gdzie, z dala od ładowarki), staje się zaletą.

Meble Smart Home mają być dostępne w sprzedaży od połowy kwietnia.

Polecane w serwisie

Popularne artykuły