Smartfon do zdjęć

Smartfon do zdjęć – który był najlepszy w 2019?

Smartfon do zdjęć
Fot. PixaBay

Moblina fotografia jest teraz w rozkwicie, a końcówka roku sprzyja podsumowaniom. Jaki jest więc obecnie najlepszy smartfon do zdjęć i czy faktycznie rozmiar matrycy ma tutaj znaczenie? Oczywiście, że ma, ale nie oznacza to, że najlepsze urządzenie musi być tym, które ma najwięcej Mpix. Co wybrać i co kupić, jeżeli chcemy, żeby nasze fotografie wyglądały najlepiej?

Serwis internetowy DXOMark podsumował mijający rok, a jako, że znany jest on z testów sprzętowych, które skupiają się na fotografii mobilnej, wybrano także ten najlepszy ze sprzętów pod tym względem. Nie będzie tu chyba większych zaskoczeń, ale najsmutniejsze jest to, że wybrany przez nich sprzęt w naszym kraju będzie praktycznie bezużyteczny.

Smartfon do zdjęć

Który smartfon do zdjęć będzie więc tym najlepszym ze sprzętów, które miały już swoją premierę? DXOMark postawiło na dwa model, które cechują się największą wszechstronnością, a w ich testach wypały średnio najlepiej. Pierwszym jest flagowiec Huawei Mate 30 Pro, które na dziś dzień, nie kupimy w sklepach. Głównie dlatego, że firma Huawei nie ma teraz możliwości korzystania z usług Google, więc na urządzeniu zabraknie między innymi GMaila, Map czy Kalendarza od Google. Nie obejrzymy także za pomocą aplikacji filmów na YouTube, nie mówiąc już o płatnościach zbliżeniowych. Z punktu widzenia zwykłego konsumenta, zakup takiego sprzętu jest niezrozumiały.

Smartfon do zdjęć
Fot. PixaBay

Trzeba mu jednak przyznać, że robi wprost fenomenalne fotografie i jako smartfon do zdjęć (w tym wypadku głównie do nich) nadaje się idealnie. Za to drugi z najlepszych smartfonów bez trudu kupimy już w Polsce. To Xiaomi Redmi Note 10 Pro, którego matyca główna ma aż 108 Mpix. To największa pod względem zagęszczenia piskeli matryca na rynku w urządzeniu mobilnym, a to oznacza, że zdjęcia pod względem szczegółowości stoją na najwyższym możliwym poziomie. Do tego dochodzi jeszcze szereg innych obiektywów, więc dla miłośników fotografii, wybór zdaje się być jasny. Na rynku znajdziemy jeszcze dużo innych smartfonów, które robią świetne zdjęcia (m.in. iPhone 11 Pro Max czy Samsung Galaxy Note 10+), ale król może być tylko jeden i tym przypadku, jest to Xiaomi.

 

Polecane w serwisie

Popularne artykuły