jak dbać o włosy

Sposób na piękne włosy

Każda kobieta ma swój sposób na piękne włosy. Ich uroda uzależniona jest przede wszystkim od ogólnej kondycji całego organizmu i naszego trybu życia. Słowem: jeśli mamy zdrowe włosy, to znaczy, że nie nękają nas żadne poważne choroby. Włosy są bowiem jak barometr; zaburzenia hormonalne, anemia, zbyt wielki stres, złe odżywianie, przemęczenie… oraz szereg innych problemów manifestuje się właśnie przez wypadanie włosów, ich matowość, łamliwość i kruchość.

Już w wieku pokwitania zaczynają się pierwsze kłopoty z utrzymaniem włosów w dobrej kondycji. Przetłuszczają się, skóra głowy ma skłonność do łupieżu. Dopóki jednak nie zacznie się włosów farbować oraz intensywnie używać lokówki czy prostownicy, można cieszyć się gęstą lśniącą grzywą.

długie włosy

Jednak nastolatki coraz wcześniej sięgają po agresywne metody upiększania, dlatego coraz wcześniej ich włosy zaczynają przypominać siano. Jak tego uniknąć?

  • Myj włosy tak często jak tego potrzebują, ale zawsze używaj szamponu i odżywki stosownych do ich stanu i potrzeb. Nie pożyczaj kosmetyków od mamy czy siostry. Nie ulegaj reklamom. Wybierz preparat dobry dla ciebie.
  • Nie farbuj włosów zbyt wcześnie ani zbyt często. Powrót do twojego koloru będzie trudny – nawet jeśli włosy odrosną, nie będzie już identyczny z twoją naturalną barwą. Włosy staną się przesuszone i łamliwe.
  • Nie susz włosów gorącym nawiewem, nie nadużywaj prostownicy ani lokówki. Jeśli nie umiesz się powstrzymać, używaj preparatów ochronnych.

piękne włosy

  • Nie noś zbyt ciasno splecionych warkoczy, zbyt mocno ściskających gumek i spinek. Powodują one, że włosy się łamią i kruszą. Pamiętaj też, że nieustanne noszenie włosów rozpuszczonych też im nie służy. Zachowaj równowagę!

Piękne zadbane włosy to skarb. Każdy domowy sposób na piękne włosy także wart jest wypróbowania. Trzeba tylko pamiętać, że domowe mikstury mogą uczulać, bo w ich skład wchodzą żółtka jaj, miód czy mleko. Dlatego zanim nałożymy taką domową maskę czy odżywkę na całą głowę, warto zrobić test taki jak w przypadku każdej farby do włosów.

Polecane w serwisie

Popularne artykuły