Terapia dla par – kiedy warto z niej skorzystać?

Problemy w związku mogą przydarzyć się każdemu. W takiej sytuacji warto pomyśleć o skorzystaniu z terapii dla par. Na czym dokładnie polega tego typu terapia? Kiedy warto się na nią zdecydować?

Czym jest terapia dla par?

Terapia dla par to rodzaj terapii psychologicznej, która skierowana jest do par. Mogą skorzystać z niej zarówno osoby w związkach małżeńskich czy narzeczeńskich, jak i te, które nie mają sformalizowanego związku.

Tego typu terapia pozwala na rozpracowanie wielu problemów, jakie pojawiają się pomiędzy partnerami. Dzięki fachowemu wsparciu psychologa można wtedy spojrzeć na nie w inny sposób, poznać motywację oraz potrzeby drugiej osoby i łatwiej się porozumieć, by uniknąć w ten sposób rozpadu związku.

Terapia dla par – kiedy warto?

Zapisanie się na terapię dla par może być bardzo dobrym rozwiązaniem w wielu sytuacjach. Kiedy warto się na nią zdecydować?

Terapia psychologiczna przeznaczona dla par może pomóc w poniższych sytuacjach:

  • problemy z komunikacją

  • uzależnienia

  • zdrada

  • zazdrość

  • brak zaufania

  • nadopiekuńczość

  • obwinianie się

  • dominowanie jednego partnera nad drugim

  • częste konflikty w związku

Jak przebiega terapia dla par?

Terapia dla par może być prowadzona w formie regularnych spotkań odbywających się w siedzibie poradni psychologicznej, ale wybrane rodzaje poradni oferują też konsultacje przez internet.

W trakcie spotkania z psychologiem para może opowiedzieć o swoich problemach, a psycholog przez rozmowę z partnerami może wtedy pomóc im w ich rozwiązaniu.

Dla uzyskania najlepszych rezultatów terapia powinna być prowadzona regularnie.

Gdzie zapisać się na terapię dla par?

Parom, które chciałby zapisać się na terapię, usługi oferuje wiele poradni psychologicznych działających na terenie całego kraju.

Gdy poszukiwana jest sprawdzona poradnia psychologiczna Poznań oferuje dostęp do sprawdzonych psychologów, którzy mają duże doświadczenie w konsultacjach dla par.

Dokładne informacje dotyczące ofert poradni można znaleźć na ich stronach internetowych, gdzie dostępne są również dane kontaktowe i adresowe placówek.

Jakie efekty daje terapia dla par?

Regularne korzystanie z terapii przeznaczonej dla par może być bardzo pomocne w wielu sytuacjach i w konsekwencji może poprawić relacje pomiędzy partnerami.

Terapia dla par może sprawić, że partnerzy będą lepiej się ze sobą porozumiewali, lepiej będą rozumieli swoje potrzeby, nie będą wzajemnie się obwiniali oraz będą mieli do siebie większe zaufanie. Skorzystanie z terapii może być również sposobem na uniknięcie rozpadu związku oraz całej rodziny.

Dodaj komentarz