Odzież termoaktywna

Termoaktywna odzież motocyklowa czyli druga skóra miłośnika jednośladów

W szafie każdego prawdziwego miłośnika jednośladów obowiązkowo powinna znaleźć się odzież termoaktywna. Dlaczego to takie istotne i gdzie najlepiej udać się na zakupy?

 

Dlaczego odzież termoaktywna jest taka ważna dla motocyklisty?

Motocyklowa odzież termoaktywna budzi wśród miłośników jednośladów sprzeczne emocje. Jedni twierdzą, że nie może być w niej wygodnie, bo jest zbyt obcisła. Uważają przy tym, że z powodzeniem może je zastąpić kilkuwarstwowy strój.

Drudzy wprost przeciwnie – postrzegają ją, jako skuteczną ochronę dla skóry czy wręcz, jako jej lepszą wersję. Tym bardziej, że według nich jest o wiele bardziej praktycznym rozwiązaniem niż dostępne ocieplacze czy właśnie kilka warstw ubrania, które muszą być na tyle cienkie, by zmieściły się pod kurtką czy kombinezonem. Kto z nich ma rację? Przyglądając się temu, jak działa ten typ odzieży nie trudno skłonić się ku drugiej opinii. Dlaczego? Przemawia za tym kilka istotnych zalet, jakie posiada termiczna odzież motocyklowa.

Po pierwsze – chroni najdelikatniejsze fragmenty skóry (pachwiny, pachy) przed otarciami. Można dzięki temu pokonać jednorazowo naprawdę długie dystanse. Po drugie – niweluje przykry zapach potu, co jest bardzo ważne zwłaszcza dla poczucia komfortu u kobiet. Pamiętajmy, że higiena osobista stanowi istotny element nie tylko dobrego samopoczucia, ale i zdrowia. Wilgoć, która pozostaje na ubraniu stanowi świetną pożywkę dla bakterii, a stąd prosta droga do stanu zapalnego czy alergii. Po za tym odzież termoaktywna damska pozwala zastąpić sportowy stanik czy szorty opinając całe ciało. Co oznacza dla użytkowniczek – szczególnie z dużym biustem – większą swobodę w czasie jazdy. Termoaktywna odzież motocyklowa posiada też zdolność chłodzenia, ale nie wychładzania organizmu. Ta właściwość sprawdza się w upalne dni.

Odzież termoaktywna

Dlatego też panowie, którzy twierdzą, że koszulka bawełniana w zupełności im wystarczy, są w dużym błędzie. Bawełna wchłania co prawda pot, ale sama nim nasiąka i zamiast czuć w czasie podróży przyjemny chłód można odczuwać zimno. Dużo lepszym wyborem będzie tutaj odzież termoaktywna męska, która stanowi warstwę izolacyjną między skórą, a wilgotną tkaniną. Warto przy tym nadmienić, że jest to odzież bezuciskowa, a więc odpowiada w 100%  na męskie potrzeby.

Dla panów nie ma bowiem nic gorszego niż uciskające i podrażniające szwy w ich ciuchach czy bieliźnie. Warto przy tym nadmienić, że niektóre modele odzieży termo dla motocyklistów są tak wykonane, aby uciskać ciało w określonych miejscach, dzięki czemu niwelują ryzyko kontuzji i odciążają niektóre partie.

 

Gdzie najlepiej kupować odzież termoaktywną motocyklową?

Jak zatem widzimy tego rodzaju odzież dla motocyklistów to warta uwagi inwestycja. Chociaż stała się ona produktem ogólnodostępnym, to najlepiej zrobimy kupując ją w dobrym sklepie z odzieżą motocyklową, takim jak na przykład prospeed.pl. Na stronie sklepu znajdziecie zarówno komplety (koszulka plus spodnie), jak i pojedyncze ciuchy, a także praktyczne oddychające skarpety (używane również przez mistrzów rajdów samochodowych) i czapki treningowe, które stanowią dodatkowo ochronę przed wiatrem, chłodem i otarciami od kasku.

Jednym słowem jeśli w tym sezonie planujesz wyprawę życia swoim jednośladem to zadbaj nie tylko o bezpieczeństwo. Zapewnij sobie również wygodę, która da Ci właśnie odzież termiczna.

Na zakończenie jeszcze jedna istotna sprawa. Wybierając ten typ odzieży należy zwrócić uwagę na jej konkretne przeznaczenie. W sprzedaży znajduje się odzież ocieplana czyli wyposażona w większą ilość warstw, a tym samym o wiele grubsza oraz tzw. odzież krótka. Pierwszy typ sprawdzi się w chłodniejsze dni, kiedy to dobra izolacja potu od skóry chroni przed przemarznięciem. Drugi latem, gdy chcemy zapewnić sobie przyjemne ochłodzenie bez ryzyka przewiania.

 

Polecane w serwisie

Popularne artykuły