rwe opinie

Czy umiesz oszczędzać prąd?

Jeśli nie będziesz oszczędzać prądu w gospodarstwie domowym, nie pomoże ci żaden genialny nowy dostawca. Żadna taryfa nie będzie lepsza od pozostałych i żadna złotówka nie trafi do twojego kuferka w którym odkładasz na podróż dookoła świata. Sprawa jest prosta: albo oszczędzasz  prąd świadomie, albo bulisz. Od czego zacząć? Wyłącz zbędną żarówkę albo… zmień wszystkie żarówki na LED czyli na energooszczędne. A potem…

RWE opinie

  1. Zrezygnuj z nałogowego używania funkcji stand-by czyli „usypiania” urządzeń elektronicznych. Obudzenie telewizora czy komputera to nie jest długi proces!
  2. Nie nastawiaj chłodzenia w lodówce na max, podczas gdy masz w niej puszkę piwa i kiszone ogórki.
  3. Wyrób w sobie nawyk włączania urządzeń elektrycznych do listwy, którą wyłącza się jednym guzikiem.
  4. Do oświetlania miejsc takich jak ogród, podjazd czy schody do piwnicy używaj lamp z czujnikiem ruchu. Niech zapalają się tylko wtedy, kiedy to niezbędne.
  5. Maksymalnie ładuj bęben pralki. Jeśli musisz zrobić przepierkę dwóch sztuk odzieży – wybierz pranie ręczne.
  6. Nie lubisz, kiedy tynk leci ze ścian? Możesz znielubić także „lecący telewizor” – oglądasz albo wyłączasz.

jak oszczędzać prąd

Energooszczędne nawyki staraj się wyrabiać u wszystkich członków rodziny. Jeśli dzieci boją się ciemności i chcą zasypiać albo całą noc spać przy świetle, niech będzie to nikłe światło ledowej lampki na baterie. Kiedy kończą pracę przy komputerze – wyłączają go. Pranie, ustalmy, robi raz-dwa razy w tygodniu, kiedy pralka jest pełna. Jeśli komuś potrzeba jakiegoś drobiazgu na jutro, bawi się w szopa pracza.

Jeśli nasza rodzina zużywa naprawdę dużo prądu, warto pomyśleć taryfie dwustrefowej i planować np. pranie czy pieczenie w czasie, kiedy opłata za prąd jest niższa. Poczytaj opinie o RWE oraz innych dostawcach energii elektrycznej i wybierz najlepszą taryfę.

Czytaj dokumenty, które przysyła ci twój dotychczasowy dostawca energii, porównuj z konkurencją – może nie jesteś w stanie zaoszczędzić na własne życzenie, bo nawet nie zadajesz sobie trudu znalezienia taryfy odpowiadającej potrzebom twojej rodziny.

Opinie o RWE tutaj.

Polecane w serwisie

Popularne artykuły